şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çok ayıp)
  • bu aralar devamlı rüyamda görüyorum,sabah terler içinde uyandığımda ise kendisine bu hallerde olmama sebep olduğu için en yaratıcı bedduaları sıra sıra sayıyorum,evet yapıyorum bunu ve güne mutlu ve huzurlu devam ediyorum.
  • aslında yapılmaması gereken birşeydir ancak çok canımı yakan bi eski sevgilime ettim ve tutmuş kendimden korktum. o kadar çok hakkım vardı ki üstünde bence ondan tuttu.normalde pek yaptığım birşey değildir ama bu defa çok kırılmış ve üzülmüştüm haksız yere.

ettim çünkü benden 300 küsür km uzakta olan eski sevgilimin kaç kere ayağına gittim (o hiç beni görmek için gelmedi yaşadığım yere ve açıkça da bana ayrılmadan 2 gün önce ''ben öyle gidemem hiçbir yere çok göçebe hayatı yaşadım kusura bakma'' demişti ve sessiz kalmıştım) ev hanımlığıyla alakası olmayan ben ona yemekler yapmış, bulaşığını yıkamış, evini temizlemiş, giysilerini yıkamış, ütülemiş, arkadaşlarını misafir etmiş,onlarla iyi ilişkiler kurmuş, bunlara karşılık da hiç şikayet etmemiştim.üstüne üstlük de para söz konusu olduğunda hep ortak olmuş kaç kere mutfak alışverişi yapmıştım ona.bi de o ara yeni bi eve çıkmış ve yerleşmesine de yardımcı olmuştum.bunların üstüne adam bana seni seviyorum deyip de onun yanından döndükten 2 gün sonra msj atıp (arkadaş facebook'dan atıyor bi de utanmadan msj ı ve aradığımda açmıyor) ''olmuyor üzgünüm'' deyip terk ederse ben haklı olarak beddua ederim.sebep neymiş: çok ortak yönümüzün olduğunu sanmış en başta sonra farklı olduğumuzu anlamış ve ayrılmaya karar vermiş beyimiz kendi kendine ohh ne ala memleket paşam (bkz: madem kullanıldım bende beddua edeyim bari)

tamam o da bana iyi davrandı kabul ediyorum tabi ki herşey tek taraflı değildi ama genel olarak düşünüldüğünde tartıp biçtiğinde ben her şekilde üstün kalıyordum.en basit kanıtı da, o zaman bana ait herşeyi yolla dedim kocaman bi koli geldi kargodan, ben düşündüm de ona da yollayım dedim ona ait eşya var mı bende dedim düşündüm düşündüm bi dergi vardı o kadar.ben de allah belanı versin beter ol sürüm sürüm sürün beni hiç unutama dedim bugun msj attı af diliyor arkadaş.benden ayrıldıktan sonra başına gelmeyen kalmamış iş hayatı özel hayatı herşey kötü gidiyormuş, kaza da yapmış

aslında çok da üzüldüm ama affetmedim affetmeyeceğim de bu da ona ders olsun bir daha kimseyi kullanıp duygularıyla oynayıp sonra da olmuyor güle güle demesin, en azından karşısına alıp oturup konuşsun ben böyle düşünüyorum sen ne diyorsun diye benim de fikrimi alabilirdi.işte böyle allah razı gelmez

ama bir daha kimseye etmicem cidden kendimden korktum lan ben bu kadar çabuk tutacağını ve böyle güçlü vuracağını beklemiyordum.meğersem ne mübarek insanmışım.aslında benim bedduam mı çarptı yoksa gereksiz sebepsiz yere beni üzdüğü için kendi kendine mi belayı çağırdı bilemicem artık
  • ettim, tuttu, hiç pişman değilim.

(bkz: ayrılmaması gereken üçlüler)
  • üstünde çok hakkım olduğunu düşündüğüm sevgilimin beni aldatarak eski sıfatına kavuşmasıyla yaptığım eylem.
    beni aldattığı kişiyle evlenme arefesinde çok sevdiği kedisini kaybetmesiyle başlayan sürecin daha nice niceleriyle devam etmesini bekliyoruz efendim.
    bu sadece bir başlangıç olsun.
  • bir ise yaramaz.

kurtulmak icin;

(bkz: eski sevgiliyi öldürmek)
  • olmaması gerekendir.
    her beddua gelir onu söyleyeni bulur. özellikle de zamanında sevdiğiniz birine beddua ediyorsanız vay halinize. öncelikle kendinize haksızlık ediyorsunuz. hele ki aşktan ve çok sevmekten bahsediyorsak aman ha beddua işlerine girmeyin. şu an sevmiyor bile olsanız geçmişinizde sevdiniz. bunu yapan sizsiniz. neden anılara saygısızlık edesiniz ki? eski sevgili ne kötülük yapmış olursa olsun onunla ilgili kötü isteklerde bulunmak sizi de incitecektir. onun yerine gerçeklerle barışık olmayı seçin. olan oldu- iyisiyle kötüsüyle- artık ben yoluma bakmalıyım deyin. inanın bu barışçıl ruh haline gelmek sizi hayat boyu edeceğiniz tüm küfürlerden daha çok rahatlatacaktır. (bkz: kendimden biliyorum)
  • bir nevi ezikliğin dışa vurumu, allah yaşatmasın.
  • aylarca pesinizde kostuktan sonra yeni bi sevgili bulup telefonda ilişkiyi bitiren ve bu telefon görüşmesi de şarjı bittigi için yarım kalan eski sevgiliyse bedduayı haketmiştir. sizden daha cok deger verdigi,bitanesi,kıymetlisi yani arabasının pert olmasını diler ve gerceklesecegi günü beklersiniz. umut fakirin ekmegi