şükela:  tümü | bugün
  • etrafta binlerce insan olmasına rağmen beceriksizlik, işi bilmeme, utangaçlık vb sebeplerle eskiye geri dönmektir. ayrıldıktan sonra arkasından tonlarca laf söyleyip, bir daha başlarsam şöyleyim böyleyim diyip üzerine yine aynı boku yemektir. bunu yapanlar genelde başka ilişkilere başlamayı denemiş ama beceriksizliği sonucunda bir şey yapamamış tiplerdir. genelde de asosyal olmaları imkan dahilindedir.
  • neticede "eski sevgiliye gömmek"le sonuçlanabilecek eylem. genelde 2. tur daha sancılı olur
  • pişmanlıktır. belki hayatınızda yaptığınız en büyük hata olacaktır, üniversiteyi bırakıp tekrar öss'ye hazırlanırken yaptıkları yüzünden belki sınavda istediğiniz puanı almanıza engel olacaktır kimbilir.ama bunların hepsine değicek birini tanıyorum diyorsanız şapkamı çıkarıyorum önünüzde efenim.
  • bazen yapılacak en doğru şeydir.
    yeni insanlar, yeni sevgililer tanımaya çalıştıkça yorulduğunu hissedebiliyor insan. seni sabah uyandığında en çirkin halinle bile öpebilecek, kilo aldığında göbeğinle oynayabilecek, dünyanın en gereksiz şeyini anlatsan bile ilgiyle dinleyebilecek kişiyi özlüyorsun. biriktirdiğiniz anılarınız, hiç değişmeyen kokusu, hiç değişmeyecek sevgisi hala duruyorsa, ona döndüğünde çok mutlu olacaksın demektir.
    bazı insanların unutulmaması gerek. bazı insanlara defalarca şans vermek gerek.
    edit: bir sene sonra şu yazdığıma bir baktım da, yanlış düşünüyormuşum. eski sevgilisine dönüp doğru aşkı bulanlara saygım sonsuz. ama benim yaptığım en büyük yanlış oymuş. en yakın arkadaşımla aldatınca anladım.
  • (bkz: risk budur)
  • genelde kimseyi bulamamaktan, çaresizlik filan denilmiş ama her zaman o anlama gelmeyebilir. bazen bir şeyin değerini ilk seferinde bilemezsin ve belki ikinci bir şansın vardır. mesela bir arkadaşım ayrılmalarının üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala her gün eski sevgilisini düşünüyor. her gün tekrar konuşmamak için zor tutuyor kendisini. muhtemelen bir gün tutamayıp tekrar konuşmaya çalışacak böyle giderse. bir arkadaşım bu durumda yani. bilemiyorum bir arkadaşım niye böyle.