şükela:  tümü | bugün
  • etrafta binlerce insan olmasına rağmen beceriksizlik, işi bilmeme, utangaçlık vb sebeplerle eskiye geri dönmektir. ayrıldıktan sonra arkasından tonlarca laf söyleyip, bir daha başlarsam şöyleyim böyleyim diyip üzerine yine aynı boku yemektir. bunu yapanlar genelde başka ilişkilere başlamayı denemiş ama beceriksizliği sonucunda bir şey yapamamış tiplerdir. genelde de asosyal olmaları imkan dahilindedir.
  • neticede "eski sevgiliye gömmek"le sonuçlanabilecek eylem. genelde 2. tur daha sancılı olur
  • eski sevgiliyle aylar sonra yeniden çıkmaya başlamak; kişinin daha önce izleyip çok beğenmediği bir filmi erotik sahnelerinden dolayı yeniden izlemesine eşdeğerdir, çoğu zaman.çiftlerin yeniden birleşme sürecinde birbirlerine karşı kullandıkları klişe ise “özledim, sensiz yapamıyorum”dur. burada asıl özlenen şeyin “ten” olduğunu ve yapamamaktan kastın “yatamamak” olduğunu söyleyecek babayiğit veya delikanlı kız pek azdır ! ve artık bir kişiye aşık olmak ya da aşık olunanı unutmak sanılandan çok daha kolaydır çünkü aşk kişinin kendisine söylediği yalanlar kadar karmaşık değildir. ortada ilişki yaşanacak farklı altarnatifler varsa en iyisi unutulur. son olarak eski sevgiliye dönmek '' çok aradım ama bulamadım '' demenin başka bi şeklidir malesef.
  • pişmanlıktır. belki hayatınızda yaptığınız en büyük hata olacaktır, üniversiteyi bırakıp tekrar öss'ye hazırlanırken yaptıkları yüzünden belki sınavda istediğiniz puanı almanıza engel olacaktır kimbilir.ama bunların hepsine değicek birini tanıyorum diyorsanız şapkamı çıkarıyorum önünüzde efenim.
  • (bkz: risk budur)
  • genelde kimseyi bulamamaktan, çaresizlik filan denilmiş ama her zaman o anlama gelmeyebilir. bazen bir şeyin değerini ilk seferinde bilemezsin ve belki ikinci bir şansın vardır. mesela bir arkadaşım ayrılmalarının üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala her gün eski sevgilisini düşünüyor. her gün tekrar konuşmamak için zor tutuyor kendisini. muhtemelen bir gün tutamayıp tekrar konuşmaya çalışacak böyle giderse. bir arkadaşım bu durumda yani. bilemiyorum bir arkadaşım niye böyle.
  • aylarin, gunlerin iki yil once onunla tanisip cikmaya basladiginiz zamana tekabul etmesiyle, erken saatte evden ciktiginiz bir sabah, serin bir ilkbahar mevsimi havasindan cok, buram buram sanki az sonra onunla bulusacakmissiniz gibi kokan bir havayla bile isteyebileceginizdir.

    insana her sey onu cagristirir mi? sanki yasananlarin uzerinden iki sene gecmemis, sanki ben onu iki sene once bir baskasi icin birakmamisim, sanki ondan sonra daha baska kisilerle cikmamisim, en son hayatimda o olmus sanki... devamli onunla yasadiklarimizin aklima gelisi, sadece ona ozlem hissedisim, en sonunda kendimi tutamayip "naber?" diye mesaj atmamla baska birkac gun daha gerek onun konusma baslatisinin gerek benim konusma baslatisimin ardindan artik deli gibi ondan mesaj bekleyisimin, baska ne gibi bir aciklamasi olabilir. bosluk diyeceksiniz, bilemiyorum; ama o kadar sey yasamamin ardindan sadece onu isteyisimin, devamli onunla yeniden baslamak isteyis sebebimin bu kadar basit olamayacagini dusunuyorum.