şükela:  tümü | bugün soru sor
 • etrafta binlerce insan olmasına rağmen beceriksizlik, işi bilmeme, utangaçlık vb sebeplerle eskiye geri dönmektir. ayrıldıktan sonra arkasından tonlarca laf söyleyip, bir daha başlarsam şöyleyim böyleyim diyip üzerine yine aynı boku yemektir. bunu yapanlar genelde başka ilişkilere başlamayı denemiş ama beceriksizliği sonucunda bir şey yapamamış tiplerdir. genelde de asosyal olmaları imkan dahilindedir.
 • neticede "eski sevgiliye gömmek"le sonuçlanabilecek eylem. genelde 2. tur daha sancılı olur
 • eski sevgiliyle aylar sonra yeniden çıkmaya başlamak; kişinin daha önce izleyip çok beğenmediği bir filmi erotik sahnelerinden dolayı yeniden izlemesine eşdeğerdir, çoğu zaman.çiftlerin yeniden birleşme sürecinde birbirlerine karşı kullandıkları klişe ise “özledim, sensiz yapamıyorum”dur. burada asıl özlenen şeyin “ten” olduğunu ve yapamamaktan kastın “yatamamak” olduğunu söyleyecek babayiğit veya delikanlı kız pek azdır ! ve artık bir kişiye aşık olmak ya da aşık olunanı unutmak sanılandan çok daha kolaydır çünkü aşk kişinin kendisine söylediği yalanlar kadar karmaşık değildir. ortada ilişki yaşanacak farklı altarnatifler varsa en iyisi unutulur. son olarak eski sevgiliye dönmek '' çok aradım ama bulamadım '' demenin başka bi şeklidir malesef.
 • pişmanlıktır. belki hayatınızda yaptığınız en büyük hata olacaktır, üniversiteyi bırakıp tekrar öss'ye hazırlanırken yaptıkları yüzünden belki sınavda istediğiniz puanı almanıza engel olacaktır kimbilir.ama bunların hepsine değicek birini tanıyorum diyorsanız şapkamı çıkarıyorum önünüzde efenim.
 • bazen yapılacak en doğru şeydir.
  yeni insanlar, yeni sevgililer tanımaya çalıştıkça yorulduğunu hissedebiliyor insan. seni sabah uyandığında en çirkin halinle bile öpebilecek, kilo aldığında göbeğinle oynayabilecek, dünyanın en gereksiz şeyini anlatsan bile ilgiyle dinleyebilecek kişiyi özlüyorsun. biriktirdiğiniz anılarınız, hiç değişmeyen kokusu, hiç değişmeyecek sevgisi hala duruyorsa, ona döndüğünde çok mutlu olacaksın demektir.
  bazı insanların unutulmaması gerek. bazı insanlara defalarca şans vermek gerek.
  edit: bir sene sonra şu yazdığıma bir baktım da, yanlış düşünüyormuşum. eski sevgilisine dönüp doğru aşkı bulanlara saygım sonsuz. ama benim yaptığım en büyük yanlış oymuş. en yakın arkadaşımla aldatınca anladım.
 • (bkz: risk budur)