• genelde kimseyi bulamamaktan, çaresizlik filan denilmiş ama her zaman o anlama gelmeyebilir. bazen bir şeyin değerini ilk seferinde bilemezsin ve belki ikinci bir şansın vardır. mesela bir arkadaşım ayrılmalarının üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala her gün eski sevgilisini düşünüyor. her gün tekrar konuşmamak için zor tutuyor kendisini. muhtemelen bir gün tutamayıp tekrar konuşmaya çalışacak böyle giderse. bir arkadaşım bu durumda yani. bilemiyorum bir arkadaşım niye böyle.
  • banyo yaptiktan sonra ayni donu giymeye benzer.
  • "eski sevgiliye geri döndüğünüzde, kaldığınız yerden değil, kandığınız yerden devam edersiniz.."
  • terk eden taraf icin ne pismanlik ne de sevdigini anlamis olmaktir. zaten gercek anlamda sevilse eski olmazdi. daha iyisi ve daha aptali bulunmadigi icin egoistce yapilan eylemdir. tamamen kendi kicini dusunmektir. kime ne yapildigi ne zarar verilecegi hic dusunulmez.

hele ki her iki tarafin hayatinda yeni birileri olmasina ragmen donmeye calismak... iste bu tam anlamiyla karakter orospulugudur.
  • kimsenin sizi onun kadar sevemeyecek olduğu sanrısına kapılarak yapılan müthiş hatalı bir harekettir.

(bkz: yapma canım yapma güzel kardeşim)
  • hayatlarının en karışık dönemlerinden birinde olan iki insan düşünün. bir şekilde bu iki insanın yollarının kesiştiğini ama çok sürmeden yine o kargaşada birbirlerinden kopup gittiklerini. sonra öyle ya da böyle bir düzene girdiğinde hayatları aslında farkında olmadan birbirlerinde ne kadar yer ettiklerini anlamaya başlasınlar. kaybetmenin ne demek olduğunu iyi bildiklerinden artık sevginin, değer bilmenin, birinin yanında huzur ve güveni hissedebilmenin kolay kolay vazgeçilemeyecek şeyler olduğunun farkında olsun o iki insan da. işte hal böyleyse eski sevgiliyle olur, hem de çok güzel olur.
    çünkü onlar için doğru zaman belki de şimdidir.
  • 1- hayatta asla dememek lazımdır
    2- insanlarla ilgili bazı durumlar birbirine benzese de her durumun iç dinamikleri farklıdır
    yani ayrılma sebepleri vs vs
    3- insanlar hatalı ve fevri kararlar verebilirler, ve bu hatalarından dersler çıkartabilirler
    4- insanlar doğru karar verdiklerini farketmeyebilirler

konu insansa her şey mümkündür

olabilecek bir durumdur
    büyük ahkamlar kesmek yersizdir
    zaman faktörü çok güçlüdür
  • bir çin atasözü der ki "kopan bir ipe, sımsıkı bir dugum atarsanız, ipin en saglam yeri artık bu dugumdur. ama ipe her dokunusunuzda, canınızı acıtacak tek nokta yine o dugumdur."
    yani değişen hiçbir şey olmaz.sizi neyle vurduysa eski sevgili yine oradan vurur.canınızı daha çok yakar.
    özetle yapacağınız en büyük hatadır.yapmayın etmeyin...
  • aylarin, gunlerin iki yil once onunla tanisip cikmaya basladiginiz zamana tekabul etmesiyle, erken saatte evden ciktiginiz bir sabah, serin bir ilkbahar mevsimi havasindan cok, buram buram sanki az sonra onunla bulusacakmissiniz gibi kokan bir havayla bile isteyebileceginizdir.

insana her sey onu cagristirir mi? sanki yasananlarin uzerinden iki sene gecmemis, sanki ben onu iki sene once bir baskasi icin birakmamisim, sanki ondan sonra daha baska kisilerle cikmamisim, en son hayatimda o olmus sanki... devamli onunla yasadiklarimizin aklima gelisi, sadece ona ozlem hissedisim, en sonunda kendimi tutamayip "naber?" diye mesaj atmamla baska birkac gun daha gerek onun konusma baslatisinin gerek benim konusma baslatisimin ardindan artik deli gibi ondan mesaj bekleyisimin, baska ne gibi bir aciklamasi olabilir. bosluk diyeceksiniz, bilemiyorum; ama o kadar sey yasamamin ardindan sadece onu isteyisimin, devamli onunla yeniden baslamak isteyis sebebimin bu kadar basit olamayacagini dusunuyorum.
  • bedeninize uygun olmayan bir tişörtü tekrar denemek gibidir, siz kilo vermedikçe/almadıkça (karakteriniz değişmedikçe) o tişört size gene uymayacaktır, en sonunda yırtarsınız komple çöp olur.

zorlamayın.
hesabın var mı? giriş yap