• etrafta binlerce insan olmasına rağmen beceriksizlik, işi bilmeme, utangaçlık vb sebeplerle eskiye geri dönmektir. ayrıldıktan sonra arkasından tonlarca laf söyleyip, bir daha başlarsam şöyleyim böyleyim diyip üzerine yine aynı boku yemektir. bunu yapanlar genelde başka ilişkilere başlamayı denemiş ama beceriksizliği sonucunda bir şey yapamamış tiplerdir. genelde de asosyal olmaları imkan dahilindedir.
  • neticede "eski sevgiliye gömmek"le sonuçlanabilecek eylem. genelde 2. tur daha sancılı olur
  • hayatının hatasıdır.
  • genelde kimseyi bulamamaktan, çaresizlik filan denilmiş ama her zaman o anlama gelmeyebilir. bazen bir şeyin değerini ilk seferinde bilemezsin ve belki ikinci bir şansın vardır. mesela bir arkadaşım ayrılmalarının üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala her gün eski sevgilisini düşünüyor. her gün tekrar konuşmamak için zor tutuyor kendisini. muhtemelen bir gün tutamayıp tekrar konuşmaya çalışacak böyle giderse. bir arkadaşım bu durumda yani. bilemiyorum bir arkadaşım niye böyle.
  • aylarin, gunlerin iki yil once onunla tanisip cikmaya basladiginiz zamana tekabul etmesiyle, erken saatte evden ciktiginiz bir sabah, serin bir ilkbahar mevsimi havasindan cok, buram buram sanki az sonra onunla bulusacakmissiniz gibi kokan bir havayla bile isteyebileceginizdir.

insana her sey onu cagristirir mi? sanki yasananlarin uzerinden iki sene gecmemis, sanki ben onu iki sene once bir baskasi icin birakmamisim, sanki ondan sonra daha baska kisilerle cikmamisim, en son hayatimda o olmus sanki... devamli onunla yasadiklarimizin aklima gelisi, sadece ona ozlem hissedisim, en sonunda kendimi tutamayip "naber?" diye mesaj atmamla baska birkac gun daha gerek onun konusma baslatisinin gerek benim konusma baslatisimin ardindan artik deli gibi ondan mesaj bekleyisimin, baska ne gibi bir aciklamasi olabilir. bosluk diyeceksiniz, bilemiyorum; ama o kadar sey yasamamin ardindan sadece onu isteyisimin, devamli onunla yeniden baslamak isteyis sebebimin bu kadar basit olamayacagini dusunuyorum.
  • hayatta yapılabilecek en kötü şeylerden biridir bence. sigarayı bırakıp, yeniden başlamak gibi. sonu yok. hayatın anlamsız bir kısır döngüye girsin istiyorsan doğru yoldasın.
  • ayrıldıktan sonraki süreçte her kadında onu aramışsanız, her kokuda biraz da olsa onun kokusu olsun istemişseniz, her seste onun sesi de olsun demişseniz, hiçbir şekilde ayrıldıktan sonra iletişime geçmeyip, aradan geçen onca zamana rağmen gördüğünüzde sanki dün gece telefonda onunla konuşmuş gibi hissettiyseniz gayet gerekli bir eylemdir. hatta eylem değil korsan gösteridir. sizi polis zoruyla dağıtmaları gerekir. kaybettiğiniz şey belki de hiçbir zaman yakalayamayacağınız şeydir. o yüzden cemal süreya'nın da dediği gibi "yoksuluz gecelerimiz çok kısa dört nala sevişmek lazım."
hesabın var mı? giriş yap