şükela:  tümü | bugün
  • eğer bir eşeklik ederek ayrıldıysanız bence denemeyin. hani onun da ters tarafına denk gelir, alırsınız boyunuzun ölçüsünü o bakımdan
  • eğer telefon numarasını değiştirdiyse, "atsam mı atmasam mı diye düşündüğünüz, ne yazsam diye 40 saat kafa patlattığınız" mesaj önce beklemeye düşer. 24 saat sonra da mesajın başarısız olduğuna dair bir iletim raporu alırsınız.

eğer söyleyeceğiniz şey önemliyse bu aşamadan sonra e-mail/facebook gibi kanalları denemek faydalı olabilir. tabi yasaklı listesine eklenmediyseniz...
  • eski sevgili askerde ise nefes darlığı çekmesine sebep olmaktır.
  • (bkz: ne gerek var)
  • çok da gerekli olmayan bir aktivitedir. en yakın arkadaş ile hala sevilen ve son günlerde deli gibi özlenen eski sevgili hakkında konuşulmaya başlanır. en yakın arkadaşın da göz ağrısı olan eski sevgili hakkında ondan bir dizi methiyeler dinlenir. alınan bu gazla eski sevgiliye -nasılsın- şeklinde iletişime giriş babında bir mesaj gönderilir. akabinde standart bir cevap alınır, lakin iletişimi kesmek isteyen eski sevgilin bu tutumu atılan iki ya da üçüncü mesaja cevap vermemesiyle anlaşılmış olunur. bunun üzerine en yakın arkadaş suçlanır. - olsun insanlık namına sadece nasıl olduğunu sorduk, bundan bir şey olmaz- savunma mekanizmasıyla hayata kalınan yerden devam edilir.
  • malum mesaj sevdiğinize eski birinden gelmişse
    ve başında 'dikkat bu bir toplu mesajdır' yazıyorsa
    yıllar sonra bile birlikte hatırlayıp gülmenize yarar
  • özel günlerdeki ikinci tercihim olmuştur hep.

misal az önce aradım sevdiğim kızı, açmadı. duymamıştır büyük ihtimalle, çünkü eller havaya yapıyordur gürültülü bir ortamda.

yapışkan adamım vesselam bırakır mıyım o kadar kolay!?!? mesaj da patlattım ardından, hiç yaratıcı olmayanından hem de.

dönerse söz editleyeceğim bu entry'i.
  • "mutlu yıllar" demekten zarar gelmez, "doğumgünün kutlu olsun"dan da zarar gelmez fakat birincisi normal bir kutlama iken ikincisi "doğumgünümü unut(a)mamış" izlenimi yaratabilir.
  • çok gereksiz bir işlevdir.son kullanma tarihi dolmuş sütü kafaya dikmek gibidir. önce anlamazsın , sonra kusarsın.