şükela:  tümü | bugün
 • "ya sende bir diskotopu vardı ya, onu nereden almıştın"
  not: gerçekten diskotopu gerekliydi fakat başka yolla bulunabilir miydi? tabi ki evet...
 • -benim prezervatiflerden sende kaldı mı? lazım da

  (bkz: hayvan)
 • dürüstlük en güzel yoldur..

  - seni aramak için sudan bi' sebep bulamadım, bana yardım eder misin??
  - hmmmm... güzel sebep..
 • "evde su bitmiş, ben de rakıyı sek içtim aklıma sen geldin bir arayayım dedim" *
 • kitap ve bazı dvdlerinin sizde kaldıgını ve sizin de bazı kitap ve cdlerinizin ve bir kazagınızın onda kaldıgını soylemek ve onları değiş-tokuş etmek için arayabilir.ama kızım manyak mısın diye sorarlar insana biz ayrılalı olmuş 6 ay yeni mi aklına geldi?
 • - saatler bu gece mi yoksa yarın gece mi alınacak?

  gibi dahiyane bahanelerin yaratılmasına olanak veren değişik bir uğraş.
 • televizyondaki dandik bir filmdeki çirkin kadının yeni manitasına benzediğini söylemek gibi saçma aksiyonları tetikler.
 • kıyafetlerin bende kalmış sevgili, senden kalan yüzlerce resim ve anıdan sonra somut olarak son şeyler onlar, hala sen kokuyor, hala seni yaşatıyor bana neden veriyorum di mi bunları sana seni son bir kez görmek uğruna bunlardan vazgeçiyorum sevgili, senin beni görmemek için herşeyden vazgeçtiğin gibi...
 • dost kalabileceğini düşünen eski sevgiliye istinaden örnektir.

  --- ağır spoiler içerir ---

  +selam... başın sıkıştığında* arayabilirsin demiştin..
  -tabi arayabilirsin, dostlar böyle zamanlar içindir*.. söyle bakalım ne oldu? sorun nedir?
  +başım duvarla sol elimin arasına sıkıştı.. başım ağrımaya başladı. 10 dakikadır böyleyim. lütfen yardım et*..
  -bahane uydurma bahane uydurma, özledim aramak istedim desene şuna..
  +ne olursa olsun başın sıkıştığında arayabilirsin demiştin.. anlaşıldı senden bana hayır yok*.. ya çok ciddi birşey olsaydı ona da bahane mi diyecektin. daha bu söylediğimde bile yardımcı olamıyorken ben nasıl.. off başım.. ya nasıl arayıp senden yardım istememi beklersin söylermisin?
  - tamam peki. şimdi sol elini yavaşça geriye çekiyorsun ama dikkat et bir tarafını incitmeyesin. şimdi başının sıkışıklığı geçmiş olmalı. mümkünse daha fazla sağa sola zarar vermeden elini cebine sokuyorsun. bir daha biraz gerçekçi olsun mümkünse..
  +oh be. dünya varmış. işe yaradı valla.. çok teşekkür ederim çook. öpücem*

  (bkz: based on a true story)

  --- ağır spoiler içerir ---
 • şimdi konuyu olasılıklarla ele alırsak ilk olasılık kişinin zaten 'eline almış' olduğudur ki bu karşıdakinin kişiyi sevmediği durumdur. kişi bunu it gibi biliyor ama kabullenemiyordur, "ulan seni sevse sen şu hâllerde kıvranıyor olmazsın zaten!" diye kendisine her gerek görüldüğünde hatırlatmakta yarar vardır. söz konusu işbu durumda kişinin bulduğu sudan sebebi susuz sikerim, naparsa yapsın ama aramasın yazmasın akıllı olsun kendini de adamın asabını da bozmasın. bu kişiye en güzel öneri karşıdakine demek istediklerini kağıtlara yazıp içini döküp sonra bi sigara eşliğinde o kağıtları yakmasıdır; epey işe yarar bi yöntemdir, hem içini dökersin hem de sözlerin boşa gitmez, ne şiş yanar ne kebap.
  gelelim diğer olasılığa; karşıdaki da seni seviyor mu? bunu ciğerinde, yüreğinin ta dibinde hissediyo ve biliyo musun? bi telefonunu bi mesajını mı bekliyo boynuna sarılmak için? gurur yaptın arayamıyo musun? o zaman senin gururunu sikerim itoğluit! ara çabuk. onu ne kadar sevdiğini onsuz yapamadığını söyle. anlat işte ne hissediyosan. o mu gurur yapıyo? olm bahsettiğimiz bi kızsa o gurur değil nazdır kapristir ve bundan daha doğal bişey olamaz, ayaklarını bile öpeceksin onun. ha gurur yapan erkekse o zaman onun ben ta amınakoyayım, arama bacım. sürünsün ibine.

  ulan şu aşk ne tuhaf şey be.
  vay amınakodumunu.