şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapılacak en kararlı harekettir. eski sevgilinin gördüğü her yerde sizi tutabileceği düşünülürse mantıklı bir harekettir. yolda görünce yol değiştirip kaçmanın sanal karşılığıdır.
  --------------------
  uzun zaman sonra gelen düzeltme: eski sevgiliyi msnde silmek ve engellemek olması gereken bir eylemdir bu. ve ben leş amerikan eğilimli medyanın, microsoft'un, zehir zıkkım philip morris'in, belki de röbdoşambrımın köpeği olduğumdan ötürü böyle türkçeyi iki dakikada harcıyorum. doğrudur.
 • artik ne zaman evde oldugunu, ne zaman disariya ciktigini konusmasaniz bile bilmek zorunda degilsinizdir, her online oldugunda penceresini acip acaba bisi dicek mi diye beklemek zorunda degilsinizdir, geceleri gec saatte orda degilken merak etmiyeceksinizdir, size her hicbirsey demediginde sinir krizi gecirmeyeceksinizdir, artik msn iniz o demek degildir, onu silerken block da edeyim mi? diye soran msn i kalkip kucaklamak istersiniz. artik is msn den oldugu kadar kafadan da silmeye gelmistir, ama zor olmiyacaktir zira msn degil midir hergun kivranmanizi bizzat goren? bi yuk kalkmistir ustunuzden.titreyip kendinize gelmissinizdir. bu aynen sararmis sivisi cikmis yapis yapis olmus bi yaranin ustunden eski pusku bir yara bandi cekmek gibidir. yara bir muddet daha orda kalacaktir fakat ustundeki boku cikmis yara bandinin artik gitmesi gerektigini en sonunda gormussunuzdur, ohtur, cekmissinizdir en sonunda, arkadaslariniz ne kadar da haklidir.

  not: eger bir de onun sizi hala silmedigini ogrenirseniz ego tatmini 8 e carpilip ikiye bolunur.
 • nick'in yanina eklenen uzantilarla beraber, ne zaman zictigini nerde kimle ne yaptigini ne yemegi yedigini sapik gibi takip etmekten vazgecmenin gostergesidir efenim, size nispet yaparmi$ gibi eklenen o gundelik hayat hikayesi de engellenmi$ olur, onu listeden hayattan boktan ve pusurden silerken.
 • insanin icini serinleten harika bir eylemdir bu, temizliktir, ferahliktir. imandan gelmektedir.
 • bütün bunlar yetmezse cesedinin üstünde tepinip, tükürmek de gerekir... (bkz: gaza gelmek)
 • eger hiz alinamazsa, sirasiyla:
  msn uninstall edilir, hatta bilgisayara format atilir.
  (bkz: bokunu cikartmak)
 • delete** etmek her ne kadar zevk verici bir olay olsada block ** etmekte onun kadar üzücü ver zorlayici bir olaydir.mouse "block" sekmesine gittiginde sevdicek ile akla eski anilar ve bir gün mesaj atip tekrar geri gelebilicegi gelir.
 • içinizde o kişiye karşı kin,nefret,sevgi,aşk gibi uç duygular besliyorsanız,yapılması sadece kendinizi kandırdığınızın bir göstergesidir..zaten sürekli bu duygular aklınızda ve kalbinizde olduğundan o kişiyi online veya offline görmek pek bişiyi değiştirmez..ha ilk zamanlarda içinizi rahatlatır mı evet..peki kim eski sevgilinin mailini unutabilir ki zaten?eski sevgilinin telefon numarasını silip,yıllar sonra arayacağınız bir durum olduğunda ezbere çevirmek gibi birşeydir bu.kalbinizden veya aklınızdan o duyguları sildiğiniz zaman zaten o kişi msndeki yerine geri gelecektir..en azından arkadaşlığına ihtiyacınız varsa..
  (bkz: eski sevgiliyle arkadaş kalmak)
  (bkz: eski sevgiliyle arkadaş kalmaya çalışmak)
  (bkz: eski sevgiliden dost olmaz)
 • eski nesil bunu yapmaktaydi;
  (bkz: eski sevgilinin icq sunu ve history sini silmek)

  ama eski neslin, eski sevgiliyi "invisible list"e alip, ona gorunmeden ne zaman online olup ne haltlar gorebildigini kari$tirabilme $ansi da vardi.

  sonucta eski nesil konseyi $u sonuca vardi;
  "msn cikti mertlik bozuldu"

  ps: i$ bu yazar, nesil derkene suser neslini degil, internet neslini kastetmi$tir bu suser, yarasi olan varsa gocunmalidir netekim yazarin bu konudaki yorumu tlnnn $eklindedir.