şükela:  tümü | bugün
  • günümüzde bir çok eski sevgilinin yaptığı sözde arınma aktivitesidir. facebook'ta arkadaşlığın kaldırılmasının yetmemesi durumlarında varsa twitterdan instagramdan takip ediliyorsa bu durumların da sonlandırılması vs gibi şeyler yapılabilir. bir nevi kalan eşyaların değiş tokuşu olarak düşünülebilir. ama şimdi düşününce bana istemeye istemeye eternal sunshine bikbikdebikbik filmini hatırlattı bu olay, yani bi insanla sosyal bir (veya birden fazla) bağ kuruyorsun ve o bağların üzerine hatıralar oluşturuluyor... günümüz teknolojisiyle bu bağların sanal olanlarını silmek geliyor insanların içinden (ve ellerinden) demek ki. konuşmamak veya gerçek iletişimi kesmek yetmiyor.

    bir de sözlük badiliğinden çıkartılabilir eski sevgili bak atlamamak gerek neme lazım. swh.
  • bence bu işi tek seferde yapan bi app bi bişi geliştirilebilir.
  • sinir anında yapılan bir şeydir. lakin daha sonra keşke silmeseydimmm denilebilir ki çoğunlukla da denilir : napıyo acaba ! merak edilince bakmak da var çünkü yani bi kenarda dursun kanımca...
  • her ayrılıktan sonra yaptığım ve acayip rahatladığım hede. hiçbir iz bırakmam, sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi. ve bir süre sonra cidden unuturum. bazıları farklı yollar izler, çocukluk derler buna ama benim olayımda budur.