• (bkz: eski sevgiliyi unutma sûresi)

yattım allah kaldır beni
    hatırladım allah unuttur beni
    âmin
  • eski sevgiliden ayrıldıktan sonra hayatın normal akışına girmesini sağlamakla geçen süre. bu süreyi kısa tutmak kişinin ruh sağlığı açısından en mantıklısıdır.
    benim için takribi 8 yıldır. her seferinde 8 yıl sürer. şaka gibi amnskm.
  • "unutmak kelimesi undan çıkmış. bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. unutmak için un ufak etmek gerekiyormuş. birini bütün olarak unutamazmışsın zaten. öyle pat diye unutamazmışsın. öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. unuttuğun zaman da o kişi olmazmış. hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş."

(bkz: behzat ç)
  • erkekler fil hafızalı olduğundan, daha geç sever daha geç unuturmuş, geçen bununla ilgili birşey okudum borges'ten miydi anımsayamadım. mesaj şuydu; kadının sevgisi daha gerçektir, ama erkeğin sevgisi daha uzun sürer. ama şuraya bilimsel bişeyler de çizelim.
  • daha çekici biri sevgi, saygı, ilgi gösterene kadar.

imza: dünyanın en yüzeysel pandası
  • bu pazartesi ayrıldık, bugün artık geri dönüşü olmadığı kesinleşti. bakalım ne kadar sürecek, en kısa zamanda gelip buraya zamanın ötesinden edit : unuttum gitti yazmak istiyorum

bir gün sonra gelen edit : ben onu unutmak istemiyorum ki anasını satayım. aklımda sürekli eski anılar, yemin ederim nereden bulaştım ben bu işe.

zamanın ötesinden gelen edit : unuttum anasını satıyım, tabii ki aklımda ama ona bi özlem duymuyorum sadece kızgınlık duyuyorum. yaptıklarını, davranışlarını düşündükçe bu ne biçim bi insanmış diyorum. iyi ki de ayrılmışız o kadar bencil ve düşüncesiz biri ile beraber olmak kimse istemez. 1 ayda beni kendinden soğuttuğu için teşekkür ederim.
  • genellikle bir sonraki sevgiliye kadardır.
  • " eskisi kadar özlemiyorum seni,
    ve ağlamıyorum olduk olmadık zamanlarda..
    adının geçtiği cümlelerde, gözlerim dolmuyor..
    yokluğunun takvimini tutmuyorum artık.
    biraz yorgunum..
    biraz kırgın..
    biraz da kirletti sensizlik beni !
    nasıl iyi olunur henüz öğrenemedim ama
    “iyiyimler” yamaladım dilime.
    tedirginim aslında, seni unutuyor olmak,
    hafızamı milyon kez zorlamama rağmen yüzünü hatırlayamamak korkutuyor beni..
    gel diye beklemiyorum artık,
    hatta istemiyorum gelmeni..
    nasıl olduğun konusunda ufacık bir merak yok içimde.
    arasıra geliyorsun aklıma, banane diyorum
    benim derdim yeter bana banane !
    alıştım mı yokluğuna ?
    vaz mı geçiyorum, varlığından ?
    tedirginim aslında,
    ya başkasını seversem ?
    inan o zaman seni hayatım boyunca affetmem.. "
    edit: özdemir asaf'ın şiiridir.
  • yok öyle bi süre geçiniz efendim.

hayatınıza yeni biri girse dahi küçük dokunuş, küçük bir hareket, küçük bir söz bile onu hatırlamanıza sebep olacaktır. hatırlamıyorsanız sevmemişsinizdir, sevmemişseniz sevgili demenize gerek yok. sizin için herhangi biridir.

hem çekilen acılar unutulur mu ki?
  • yine vıcık vıcık bir sözlük konusu, yine kolpa duygusallık.

daha çok zamanınız var türlü türlü sevgililer edinmek için gençler. sadece kendinizi değil, ufkunuzu da sınırlamayın. böyle olmaz böyle, buralarda. sevgili müessesesine bu kadar hevesle dalmaya kalkışmayın zaten, başınıza iş alırsınız. başka formlara bakın, başka kulvarı düşünün. hep aklınız dip dibe, yapış yapış olmakta.

sevimsiz insanlar.
hesabın var mı? giriş yap