şükela:  tümü | bugün
  • 6 aylık ilişkide yalancı sevgilimi bıraktıktan sonra kız 2 haftada başkalarıyla görüşmeye başladı. ben bırakmama rağmen 7 ay oldu unutamadım. ulan yalancı işte nesini unutamıyorsan.

peşinen edit: montla sıçmak işe yaramıyor.
  • valla süre filan bilmem ama bir gün yine dertlisin yada sen öyle hissediyorsun kuruyorsun çilingiri, açıyorsun bir büyüğü (bkz: başımızda bir büyük bulunsun) ulan tam hatunu düşünüp dertleneceksin lan yok arkadaş olmuyor bir türlü sonra bir bakıyorsun dert rakısı olmuş sana keyif rakısı.

tam tamına 20 ay sonra gelen edit:olmuyormuş,unutamıyormuş insan yine bir merhaba dedi ve kazandı zaten eski sevgilim değil platonik aşkımdı tamamen bırakmıştım aklıma gelmiyordu desem yalan olur geliyordu ama umursamıyordum meğer unutmak değil üstünü örtmekmiş bu yine geldi umut verdi, deyim yerindeyse ağzıma bir parmak bal çaldı gerçi bu sefer biraz daha farklı oldu; seninle kahve bile içmek istemiyorum diyen kişi benimle yemeğe çıktı, bana sarıldı, elimi tuttu.. şimdi bir ilişki içerisinde değiliz ama sanki bu sefer olacak gibi yani hissediyorum bana "bende seni seveceğim ama daha zaman var" diyor sanki ve ben yine inanıyorum inşallah bu sefer olacak yine yazacağım geldiğimiz noktayı :)
  • kişiden kişiye değişen süreç
  • ne yazık ki hesaplanması mümkün olmayan süre. ilişki yaşadığınız kişiye, süreye, ilişkide yaşadıklarınıza, verdiğiniz emeğe ve karakterinize bağlı olarak değişecektir.

bu işin bir formülü yok ne yazık ki. sosyal medyadan takip etmeyi bırakırsan, sık sık görüşmekten vazgeçersen, aramazsan sormazsan bu süre de kısalır gibi çıkarımlar doğru gelmiyor bana.

mesela; biz ayrıldığımızdan beri ne yapıyor, ne ediyor bilmiyorum. hiçbir yerden takip etmiyor, hiç kimseden kendisiyle ilgili haber almıyorum fakat ya bir yaşanmışlık, ya bir şarkı ya bir koku ya da herhangi bir şey hemen hemen her gün ve -yıllardır- bana onu hatırlatıyor. güzel bir hatıraysa gülümsüyor, kötü bir hatıraysa biraz daha iğreniyorum kendisinden. bu demek değil ki sonsuza kadar böyle sürecek ama ne zaman, ne şekilde sona ereceğini zaman gösterecek.

ufak bir öneride bulunmak gerekirse; birini unutmadan başka birisiyle birlikte olmaya çalışmak, ayrıldıktan sonra en sık yapılan hatalar listesinde 1. sıradadır, bu hataya düşmeyin. 100 kişiye sorsanız, alacağınız en popüler bu olur, benden söylemesi. ayrıca günübirlik ilişkiler, önüne gelenle takılma durumları da sadece ânı kurtarır ama uzun vadede boşluğa düşürür. "senden önce, senden sonra; daha kaç vücut gerek bana, benim seni unutmama?" gibi şarkı sözleri durduk yerde yazılmıyor sonuçta.

eyyorlamam bu kadar.
  • yeni sevgiliyi buluncaya kadar geçen süredir.
  • kung-fu tekniği ile kızı beyninizden anında silersiniz.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=2ba8u2ayyr0)
  • o sürenin geldiğini düşündüğünüz anda çalacak şarkı şu olmalı.

cenaze

"bugun senin cenazen kalkti benim icimden "
  • yenisini bulana kadar geçen süredir
  • yaklaşık 6 yıl geçmiş olmasına rağmen hatıralar halen daha yaşıyor olanca nefretimle beraber.
  • yenisini bulana kadardır..
    tatava yapmayın gençler..