şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özlem yorgunluğu ardından vuku bulan olay..
 • insan önemsediği şeyleri hatırlar.. tabi önemsemiyorum diyip bilinçaltında önemsediği şeyler de buna dahil. dolayısıyla eski sevgiliyi unutmak edilgendir. eski sevgili kendisini düşürecek şeyler yaparsa bir süre sonra artık kızmadığınızı hatta üzülmediğinizi hatta hatta ne kadar değersiz olduğunu düşündüğünüzü farkedeceksiniz sonra da muhtemelen eski sevgili sayfasını bulmanız oldukça zorlaşacaktır. o dakikadan sonra av zayıflamış yenilir yutulur hale gelmiştir artık tamamen silmek size kalmıştır. silmemeyi tercih ederseniz zarar vermez ama ara sıra kaşıntı yapabilir.
 • tum canlilarin amaci aynidir: varligini surdurmek. ureyerek kazanimlari yeni bireylere aktarmak ve boylelikle fiziksel varlik surdurulemese bile gen havuzuna guclu genler kazandirmak. goruldugu gibi bunun askla, sevgiyle, tutkuyla hicbir alakasi yok. bu tamamen varolma ic gudusu. en guclunun hayatta kaldigi bir ekosistemde kaynaklar azaldikca bireyler eskisinden daha guclu olmak zorundalar. bunun da tek yolu aciyi onlemek. bu mekanizma ilginc bir sekilde hem fiziksel hem duygusal acinin yaratacagi travmayi onleyerek calisiyor; aksi halde dogum sancisi gibi bir aciya nasil dayanabilir insan?

  ayni sekilde tum kayiplarin verdigi acidan kurtulmaya calisiyor bunye. tuvalete birakip ustune sifonu ceker gibi acilari geride birakiyoruz ve mecburuz buna. aci dengeyi altust eden birsey cunku. ve unutuyoruz, herkes unutuyor. unutmamak ve aciyi yasatmak varlik prensibiyle celisiyor bu anlamda. aciyi onleyerek guclu ve mutlu kaliyoruz ki daha saglikli doller elde edebilelim. en cabuk unutanlar bu hayvansal durtuyu en fazla yasatanlar oluyor. ne demek istiyorum? kim ki digerinden cabuk unutursa hayvandir. en once unutan en bi hayvandir.

  yani olumsuz askmis, gercek sevgiymis, karsiliksiz sevmekmis, bunlar yalnizca masal. gercek ask sonmeyen asktir. bitmeyen asktir, geride kalan degil. geride kaliyorsa mutlaka o iliskide birseyler terstir, yanlistir. olumsuz ask ya da gercek sevgi boyle bir yanlisi kaldiramaz, bunyesinde tutamaz. tuvalete birakir. ustune sifonu ceker ardindan o yanlisi bilincaltinda sinsice beslemeye devam eder ve gercekler bu zehirle itinayla carpitilir. gun gelir tum tatli anilar gecmisin tozlu sayfalarinda kuf yosun tutmus ve unutulmus sari sayfalara donusur. ve agizdan ozenle carpitilmis gercekler dokulur, 'zaten olmazdi, zaten beni haketmemisti, zaten kafasi kocamandi...' halbuki gercekte tum kalbinizle sevmis ve de sevilmissinizdir, koca kafalara, artilara eksilere, herseye ragmen. biyolojinin itici gucune, doganin dengesine yenik dusmustur ask. cunku gudu asik olma aski yasatma gudusu degil, varolma gudusudur.

  ha bir de (bkz: geberemedi gitti su eski sevgili)
 • gunes ayi kovaladi, ay gunesi aradi
  gece gunduz gun olamadi

  huzun bulutlu gozlerde dolandi
  yuzun yagmurlu duslerde islandi

  ben seni kovaladi, sen beni aradi
  ben sen bir olamadi

  yakti yaraladi kara kara yanan alev
  anilari acilari deriye dagladi

  ben sensizlige alismaktan korktu
  sen benligi unutmaktan, unutmaya alismaktan

  iste boyle bisi.
 • üzerinizden koca bir yük kaldıran olay, ama tabi bunun için de uygun vaktin zamanın gelmesi gerekiyor o da ayrı bir konu...
 • insert tuşuna bastıktan sonra yazmaya devam ederek yapılabilen şey.
 • (bkz: #10103516)
 • (bkz: forget her)