şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: rebound)
  • madem insanın hayvandan farkı alet kullanabilmesiydi.. insanın ilk kullandığı alet de başka bir insandı..
  • eski sevgiliyi unutmak için birlikte olunan insan bazen hikayenin baş kahramanı olur. eskiyi unutturur ve yeni bir hikaye yazar. ondan her zaman zavallı olacaktır, terkedilmeye mahkumdur diye düşünülmemesi gerekir.
  • unutturmuyorsa yol verilen, unutturduysa birlikte ilişkiye yelken açılan ve bu sebeple de ilişki içinde karizmasından geçilmeyecek kişidir. evlenileni bile vardır.
  • eski sevgiliyi unutmak için birlikte olunan insan da çok yakında unutulmak istenen eski sevgili olacaktır. hatta onun unutulmak istenmesine bile gerek duyulmaz çoğu zaman. çünkü gerçek bir aşkla sevilmez o. bu yüzden acıma duygusu gelişir ona karşı. her ne yaparsa yapsın, eğer unutulmayan çok sevilmişse zamanında ve çok da derin yaralar bıraktıysa, hiç şansı yoktur. bu birlikte olunan insan eğer habersizse durumdan, yazık ona. çünkü karşısındakinin ona aşkla baktığını düşünürken aslında o gözlerdeki aşk ona ait değildir. bu birlikte olunan insan eğer durumdan haberdarsa, çok daha yazık ona. ne fırtınalar kopar içinde acaba şu an aklında mıdır diye düşünmekten. her halükarda çok yazık ona. sana onu unutturacağım masalı yalan. üstüne gittikçe unutulmaz, hatırlamak istemedikçe hatırlanır. ne yaşadım bu durumu ne de yaşattım birisine. şu yazdıklarım yaşanmasın diye her zaman kendim savaştım. birini unutmak için bir başkasına gerek yok. unutmak için zorlamaya da gerek yok. insan her yokluğa alışıyor eninde sonunda, gereken tek şey huzur ve zaman. hazır olmadan asla bir ilişkiye başlamamak lazım, yoksa bu unutma işi bir kısırdöngüden başka bir şey olmaz.
  • eger karsidaki, onunla sadece takildiginizi bilmiyorsa, kesinlikle ayip edilen insandir. gonul hakki buyuktur, bilesiniz.
  • çoğu zaman birlikte olan insan tarafından duyguları yokmuş varsayımı yapılarak davranılır ve sonunda hayattan çıkarılır. eğer casual ilişki veya fakbadilik değil de aşağı yukarı standart bir "ilişki"den bahsediyorsak, sizin tarafınızdan kendisine yaşatılacak her türlü üzüntü, mutsuzluk ve kalp kırıklığının vebali boynunuzda olacak insandır.

git içiyorsan iç ağlıyorsan ağla anlamsız seks yapmak istiyorsan anlamsız seks yap, kirini bokunu akıt ondan sonra al başka birini hayatına. bu kadar bencil olma güzel arkadaşım.