• kesinlikle test edilip onaylanmıştır.

"eski sevgiliyle yeniden başlamak, ev tişortüyle dışarıya çıkmak gibi. rahat, bildik ama özel değil. hep bir huzursuzluk ve keşke giymeseydim hissi"
  • eğer gerçekten ayrıldığınız için pişmansan, eğer gerçekten onu özlediysen, eğer gerçekten ondan başkasını düşünemez olduysan, eğer gerçekten doğru kişi olduğunu hissediyorsan hiç düşünme, sonuna kadar şansını dene.

pizza bile sonradan ısıtılınca birşeye benzemez diyecekler. çöpe döktüğün yemeği yer misin diye soracaklar. yapma çocuğum yapma evladım diyecekler. bokun içinde tohum arama diyecekler. tembellik korkaklık diyecekler. soğuk bulgur pilavı diyecekler. bokun üstüne şeker dökülmez diyecekler. ısırılmış gofreti tekrar yemek diyecekler. olumsuz yorumlara kulaklarını tıka.

çok beğendiğin ama yarısında uyuyakaldığın bir filmi tamamlamak gibi düşün. bir uçak kaçırdığını ama cebinde kalan son parayla aynı yere giden bir sonraki uçağa bilet aldığını düşün. bisikletten düştüğünü, kanayan dizine rağmen tekrar binip eve kadar gittiğini düşün. çıkmış omzunla bir futbol maçını tamamladığını düşün. onunla eskisi gibi mutlu olabileceğini düşün. çocuklarınızın neye benzeyeceğini düşün.

vizesinden 10 aldığın dersi geçebilmek için çok çalışman gerekir. tekrardan mutlu olabilmek deyince aklına bunu getir ve daha çok çabala. o çabalamasın bırak sadece sen çabala. hocan saçma sapan notunu
    kırsın. sen gerçekten çalıştıysan, çabaladıysan karşılığı gelecektir sabırlı ol.

gerçekten istediğini nasıl anlayacağına gelince, kaç saat uyuyorsan 24 ten çıkar. ne eksik ne fazla, bir an bile aklından çıkmıyorsa tamamdır. allah mesut etsin.

aylar sonra gelen edit: başlık hortlayınca entry dikkat çekmiş. soranlar var, en azından şansımı denemedim demiyorum. içim rahat. kendisine de yeni sevgilisiyle mutluluklar dileyelim. kaybeden o oldu.*
  • ayrılan insanların yitirdiği en önemli değer, saygı oluyor. artık saygı duymadığım, önemsemediğim bir insanla yeniden yakınlaşmayı anlamsız buluyorum.

eğer eski sevgilisiyle yeniden başlayacaksa insan, birbirlerine hala saygı duyup duymadıklarını iyi tartmalı. bunu açıkça konuşmalı. birbirlerini artık ne kadar önemsediklerini sorabilmeli.

saygının olmadığı ilişkilerde laçkalık başlıyor. 7 kere ayrılıp 8 kere barışan insanlara dışarıdan baktığımda saygı duymuyorum, çünkü birey olarak kendilerine saygıları yok.
  • okuduğun kitabı yeniden okumak her seferinde farklı bir tat verir lakin sonu belli. zorlama.

tanım: temcit pilavı
  • kaldığın yerden değil kandığın yerden devam etmeyi gerektirir
  • aralarından bazılarının şu anda çok mutlu evlilikler kurmasına olanak veren eylemdir de ayrıca. insanları umutsuzluğa sürüklemeyin.
  • birbirini kaybetmiş iki insan zamanla değişip başka insanlar olarak tekrar birbirini bulamaz mı? kuralı olur mu aşkın? belki vardır. ben hala öğrenemedim.
    gerçekten sevmek her türlü fedakarlığı yapmak değildir belki de. belki yaptıklarınız size fedakarlık gibi gelmiyordur. onunla acı çekip o güldüğünde mutlu olmak, onun için normalde katlanamayacağınız şeyleri refleks haline getirecek kadar benimsemek; onu o kadar içine almak ki bütün hayatını onun üzerine kurmak.. bunlar da hatadır belki. belki kurala uymaz.
    fakat o henüz kitabı çıkmamış dinin savunucuları, engizisyona gönderdikleri aşkları canlandıracak büyünün herşeye rağmen içlerinde yaşıyor olduğunu kabul ederlerse kurallar da değişebilir.
    neden biraraya gelmesin ki iki kişi? onca ayrılığa, araya giren o kadar kalbe ve bedene rağmen hala birbirlerini istiyorlarsa..
    "yes, i had to lose you
    to realize how much i love you"
    bir gün ayrılmak zorunda kalsam, yaşamımı tekrar onunla olacağım güne saklayarak sürdürmekten korkmadığım kişi için ancak söyleyebilirim. sevdiğim kişi kendim değilim. aşığım.
  • eski sevgiliyi yeniden hayatiniza sokmussaniz, hayatiniza sokmussunuz demektir.
  • sözlükçülerin saçma genelleme huyunun kurbanı olmuş konulardan biri de bu. belki de en önemlisi. hakkında sayfalarca yazılmış ama doğru dürüst neden olur neden olmaz anlatan yok. varsa yoksa iğrenç espri çabaları. neyse...

şimdi burda bazı yazılanları okuyunca şunu düşündüm: bu insanlar ya hiç sevmedi ya da sevmek nedir bilmiyorlar. eski sevgili diyince neden akla hep arabesk ilişkiler, çocukça kavgalar, liseli hareketler gelir ki? eski sevgilinin yeniden sevgili olması anormal, yanlış ama eski sevgiliyi hemen unutmak, arkasından sayıp sövmek mi şimdi normal olan? sevgiliyken iyiydi ama ayrılınca mı kötü oldu. ne kadar yalandan seviyorsunuz inan anlamıyorum.

bazen gerçek aşkla doğru aşk arasında fark olabilir. bu yüzden ayrılmak gerekebilir. ama aradan seneler geçse de kimse onun yerini dolduramamış olabilir. yeni birisini bulamadığından dönmüştür diyenlere söylüyorum : eğer yeni birisini bulunca eski sevgilinizi hemen unutuyorsanız sevmeyin arkadaşım siz. sizinkisi sevgi değil zaten. mesela ben. 2 sene oldu hala unutabilmiş değilim eski sevgilimi. her gün kendimi zor tutuyorum onla konuşmamak için. tekrar sevgili olmanın yanlış olduğunu düşündüğümden değil en başından beri bir mutlu son göremememle alakalı. biraz da gururum ağır basıyor artık. ama şunu da biliyorum ki o bana geri dönse bırak dalga geçmeyi, reddetmeyi bir an bile düşünmem ona geri dönmek için. sevince böyle olur işte. bu yanlış mı şimdi. yeni birisini buluyorsun, unutuyorsun sonra bunun adı sevgi mi oluyor? geçin bu işleri. redd grubunun bir şarkısı var her neyse diye. o şarkının sözlerindeki gibi bir sevgi, aşk vardır arkadaşlar. ve eğer o türden bir birliktelik yaşadıysanız ayrıldığınız insan için eski sevgili bile diyemezsiniz.

işin aslı kişilik meselesi. ayran gönüllüyseniz bakın dalganıza. zaten hiçbir zaman gerçekten sevmek nedir bilmezsiniz. ama eski sevgilinin ardından çok sevdik be abi diyebilenlerdenseniz sevginize sahip çıkın. o kişiyi geri getirmese de sevmeyi öğrenirsiniz. geri getirirse zaten sarılın doyasıya. siktiğimin dünyasında aşktan, sevgiden daha önemli ne var lan zaten.

bu gece de içecem mına koyim ya.
  • bakın bunu defalarca yaptım. bir kere değil iki kere değil tam sayı vermeyeyim dalga geçersiniz çünkü. olmuyor, hiçbir şekilde olmuyor.

beylik laflar etmek kolay ama insan aşıksa, seviyorsa gurur falan kalmıyor. cemal süreya diyor ya: ''daha nen olayım isterdin onursuzunum senin.'' her seferinde bu sefer çıkartacağım aklımdan bitti diyor insan ama bitmiyor. bu bağımlılık ya da takıntı değil. aşk ulan aşk çok basit. geçen gece kulaklığımı takmışım müzik dinliyorum. bir parçaya geldi. o parçaya sanatçı giriş yaptı ben kaldım öylece, kımıldayamıyorum. öyle bir aklıma geldi ki ne kadar şey yaşadıysak hepsi gözümün önünde canlandı, gözlerim doldu. birisi dokunsa ağlayacağım o derece.

umrunda mıyım? hiç sanmıyorum. bir zamanlar benden mesaj gelmesini, aramamı 4 gözle bekleyen kadın şimdi benim mesajımı görünce öfff yine mi bu? diyor belki.

yapmayın, kimsenin sizi bu hale getirmesine müsaade etmeyin. 1 kere bitmişse bırakın kalsın öyle. şeytan çarpmıştan beter oluyorsunuz sonra. o ise hayatına çok güzel devam ediyor. olan size oluyor.
hesabın var mı? giriş yap