• yapmayın etmeyin aynı hataya tekrar düşmeyin
  • ecnebilerin de dediği gibi, ex'ten next olmaz. ileriye bakın, içinize kapanın, münzevi olun ama eskiyle denemeyin. belli ki sizi hak etmemiş. ya da, acı ama gerçek, siz onu hak etmemişsiniz. birbirinizi boş yere tekrar umutlandırıp tekrar üzmeyin.
  • eski sevgili çıktığı yere geri girip baştan yaratılmadığı sürece hüsranla sonlanacak olaydır. aynı çukura 2 kere düşmenin alemi yok.
  • tam üç kere denediğim, üçünde de sonu hüsranla biten saçmalık.
  • kaldığınız yerden devam etmek değil, kandırıldığınız yerden devam etmektir.
  • bir insaatin tamamlanmadan yarim birakilmasi gibidir.
    guzel hayaller vardir, insaat guzel giderken bir an gelir aksamalar baslar ve harc biter insaat yarim kalir.
    oylece kala kalir yapi...
    kis gelir soguktan her yeri donar.
    yaz gelir her yeri isinir bina kendini salar.
    örülmemis duvarlar, bitmemis merdivenler...
    bu insaati yaptiranlar o binanin bitmis halini görmek isterler, hayalleri vardir, gormek istedikleri...
    bunun pesini birakmazlar ve insaat bir daha eldeki estek kostek imkanlarla yeniden baslar ama hava kosullarina maruz kalmis bina yipranmistir, ilk gunku gibi tam ve saglam degildir.
    oyle gorunur ama insaati yaptiranlara...
    tum gucleriyle saldirirlar tamamlamak icin.
    sonra ya bitirirler ya da yeni sorunlar cikar insaat yeniden durur.
    bunu yasamayan bilmez. disaridan bakanlar hep olup olmayacagina dair gorus soyler.
    aslinda cogu zaman da dogru olani soyleseler de aslolan insaata devam etmek isteyenlerin bunun farkina vararak verdigi kararlardir.
    sonu husran da olsa yasamayi tercih eden onlardir.
  • bir yanım deli gibi isterken diğer yanım yaptıklarını film şeridi gibi geçirip "asla" diyor. sanmıyorum yeniden başlayacağımızı, artık imkansız. ama olur ki, bir gün bir mucize olur ve bana gelirse 'hayır' demeyeceğim. bunu çok iyi biliyorum. dilerim o zaman ellerimiz hiç ayrılmaz. sadece bir dilek..
  • kaçıncı sayfasında olursanız olun, mutlu sonla bitmeyecek serüvendir. değmez! insan ömrü o kadar uzun değildir.
  • yere düşmüş dondurmayı alıp yemeye çalışmak gibi. hep bir "lan aceba yerden almasa miydim" dusuncesi. "aceba cok kirlenmiş midir" dusuncesi. velhasil olmaz haci. yanlış harekettir.
  • sizinle çok fazla aynı alanda buluyorsa terkeden bir taraf olarak isteğiniz oluyor ancak nasıl olur ne şekilde olur bilinmiyor. sonu da kötü bitiyor anladığım kadarıyla.
hesabın var mı? giriş yap