• boş iştir.
    tekrar bir araya gelecek kadar bağlı olan iki kişi, daha öncesinde neden birbirini bıraksındı ki?
  • eski sevgiliye göre değişir
  • saçma sapan bir davranıştan öte değildir. zaman kaybıdır. güven konusunda şizofreniye kadar yolu vardır.
  • ayrılış şekil ve şartlarına göre yürüme olasılığı da bulunabilen ilişkidir. şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılınmışsa sonuç yine aynı olacaktır, ama mesela araya mesafeler girdiği için ayrılınmışsa o sorun ortadan kalktığında düzgün bir ilişki yürütülebilir.
    benim başımdan geçmedi öyle bir şey de, benden sonra eski sevgilisiyle evlenen bi hatun tanıdımdı. bir beraberlik ya da çıkmaktan falan bahsedemediğim için "benden sonra" diyorum, zira o aşamaya gelemedikti.
    kafama göre birini bulamadığımı bilen bi kız arkadaş, çalıştığı yerdeki bi arkadaşının da benzer şeylerden dert yandığını görünce benden bahsetmiş, kız da "olur, tanışalım" demiş. arkadaş gelip bana bahsetti bundan, ben de oldum olası ısınamamışımdır böyle yapay tanışmalara, hani olacağı varsa da olmaz gibi gelir, normalde hoşlanacağın, anlaşabileceğin biridir ama muhabbet yapay başlamıştır sıkılırsın, ama illa ki merak da ederim kimmiş neciymiş diye, "göster bakalım kızı" dedim. facebook hesabını açtı kızın, baktım baya güzel bi kız, "bu bana bakar mı lan" dedim, "ohoo, gösterdim bile ben senin hesabını" dedi, "ee, salak mı bu kız" dedim, "yok yav, kız görünüşe önem vermiyor, kafa dengi olsun istiyor, uzun süreli bi ilişkiden çıkmış 1 yıl önce, bak eski sevgilisini de göstereyim sana" dedi ve gösterdi adamın resmini. o ana kadar içimden gitmeyen şüphe bulutları dağıldı bir anda; ben benzerlik değil de yakışıklılık derecesi açısından ilyas salman ayarında biri olarak adamın yanında brad pitt gibi görünürüm. o anda dedim zaten "tamam, tanışalım" diye, o adamı beğenen bi kız herkesi beğenebilir sonuçta.
    neyse efendim işte, sosyal medyadan gerekli eklemeleri yaptık, kızla ufaktan ufaktan muhabbetlere başladık önce biraz birbirimizi tanıyalım diye. kız gerçekten de düzgün, hoş bi kız, herhangi bi falsosu, kezbanlığı falan görünmüyor. bir yandan da ne ara görüşürüz, nasıl görüşürüzü falan konuşuyoruz laf arasında, kız da istiyor. nihayetinde ben artık "şu zaman görüşelim mi, uygun musun?" diye sordum, bi mazereti vardı olmadı, biraz vakit geçti "peki bu haftasonu uygun musun" diye sordum, yanıt gelmedi, mesajın görüldüğünü de gördüm yine yanıt yok, canım sıkıldı duruma tabii ama belki uygun değildir bekleyeyim haftasonu da geçsin, bekledim geçti hâlâ ses yok. eh, artık anlayacağımı anladım. yanlış bir şey yazmayayım diye yazışmaları da kontrol ettim şimdi, şunu yazıp veda etmişim kıza.

"bir cevap bekledim ama bu sessizlik de bir cevap sanırım, ve en baştan beri de vardı galiba. bunu algılayamadığımdan değil, hissedebiliyordum, bu yüzden çok da rahatsız etmemeye çalıştım, karşıdakinin ne hissettiğini umursamaksızın yapışkanlık edecek biri değilimdir. arkadaşlık, aile vb. ilişkilerimde de böyle bu, bir şeyin sadece ben istiyorum diye olması içime sinmez. ha, yapışkan değilsem niye bunca zaman arkadaş listende bekledim; hissettiğim bu ilgisizliği yanlış yorumluyor olabileceğim söylendiğinden kafamda hep bir "acaba?" vardı, şimdi daha netleşti durum tabii. şu aşamadan sonra, bir yabancı olarak listende kalmam ne anlamlı ne de nazik bir davranış olur. buradan edinilen izlenimler ne kadar doğrudur bilemiyorum ama, hayat dolu ve mutlu görünüyorsun, bunlardan da önemlisi iyi bir insansın bence. böyle kalmanı, mutluluğunun, yaşama sevincinin artarak devam etmesini ve hayatın karşına iyi insanlar çıkarmasını dilerim. hoşça kal..."

bunu gönderdikten sonra cevap falan beklemeden kızı arkadaş listemden çıkardım, cevap falan da gelmedi zaten. 3-5 ay sonra arkadaşımdan öğrendiğime göre kız eski sevgilisiyle evlenmiş, muhtemelen bana uzak durduğu dönemde adam bununla iletişim kurup aklına girdi yine, bu da güya bitirmişti aklında eski sevgiliyi ama öyle değilmiş anlaşılan. neyse işte, onlar erdi muradına, şimdi bir de kızları varmış. bana da bu hikayenin "hiç"i olmak düştü. `::)`
  • sonunu bildiğin kitabı okumak gibi sayılabilir
  • hani bazı mekanlar vardır bir şeyi meşhurdur.kiminin lahmacunu kiminin muhallebisi kiminin de kahvesi.o yiyeceği en güzel orda yersiniz.o yiyeceği başka bi yerde yediğinizde meşhur olan yerdeki tadıyla kıyaslama yaparsınız ister istemez.o yiyecek sadece o meşhur yerde yenmelidir.işte eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak o yiyeceği başka bir yerde yemeğe çalışmak gibidir.tadının güzel geldiğini hissedersiniz ama aslında tadı ilk baştaki kadar güzel değildir.eninde sonunda yeni bulduğunuz mekanı bırakmak isteyip meşhur olan yerde yiyeceğinizi yemeğe devam etmek isteyeceksiniz.
  • yere çakılma etkisini 2 katına çıkarır
  • genelde kötü olan durumlara, anlaşamamaya bakılıyor ama iyi olan yerler hep göz ardı ediliyor. olgun iki kişi ayrıyken olan hatalarını daha iyi görüp tekrar daha sağlıklı ilişki kurabilirler. (bencil insanlar hariç tabii ki)
  • bunu yapan, yapmak isteyen, içinde böyle bir niyet taşıyan şahıslara bir takım sorularım olacak...

. yediğin ve doyduğun halde yemeğin üzerine aynı yemeği bir daha yer misin?
    . yediğin yemeği sıçıp bir daha yer misin?
    . yediğin yemeği kusup bir daha yer misin?
    bu soruların cevabı evetse başla kardeşim
    yok ikinci sorudan miden bulandıysa sen bilirsin
    senin miden senin kararın!
  • bir adisyona ikinci kez hesap ödenmez diyerek şiddetle reddettiğim eylem. birde olmayan ikincide de olmaz.
hesabın var mı? giriş yap