şükela:  tümü | bugün
104 entry daha
  • nitelikli yazarları sözlükten soğutan yeni profiller üzerinde neden bu kadar ısrar edildiğini anlayamadığım ve tabii ki desteklediğim kampanya.

muhalif ve alternatif düşüncelerin kutsal kaynağında, istişareye hiç gerek duymayarak bir değişiklik yapılsın; bu değişiklik yazarların %85'i tarafından beğenilmesin; buna binaen yönetimden tek kelime açıklama yapılmasın; üstüne üstlük bu sözlüğü ayakta tutan yegâne gelir kaynağı, yazarların ürettiği içerikler ve bunların pazarlanması olsun.

(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

binlerce insan gönüllü içerik üretiyor bu platformda. tartışıyor, fikirlerini paylaşıyor, eğleniyor, eğlendiriyor. tanımadığın bunca insana uzlaşma ile aidiyet duygusu aşılayacağına, iyi giden her şeyi kafana göre dizayn ediyorsun. ne için? daha çok para! affedersin ama dürümcü mü ulan burası? ne veriyorsun ki bu insanlara, keyfi uygulamaların doğrultusunda içerik üretmesini bekliyorsun?

tek tıkla görebildiğimiz yazar bilgilerine neden on tıkla ulaşayım? bir yazarın ilk girdisini görmek için neden dakikalarca "daha fazla" butonuyla cebelleşeyim? ve daha önemlisi, hangi yazar eski halinden şikayetçiydi ki böyle bir yeniliğe ihtiyaç duyuldu? ne eksikti yani, neydi sizi bu keyfi değişikliğe sürükleyen?

okuduğum, araştırdığım, değerlendirdiğim, yazıp çizdiğim her ne varsa önce işimde kullanır ve yayımlar, daha sonra da burada içerik olarak paylaşırdım. çok kişi istifade etmiş ve teşekkürlerle geri dönüş yapmıştır. artık böyle yapmıyorum çünkü siz keyfinize göre oynayın ve daha çok kazanın diye değil; insanlar daha çok okusun, öğrensin, eğlensin ve demokratik bir platformda özgürce tartışabilsin diye yazıyorum.

ve görüyorum ki yalnız değilim. badi listemde çok kaliteli insanlar var, her gün girip önce onları okurdum "neler olmuş bakalım" diye. her gün birkaç girdisi olan yazarlar da benim gibi yazmaz oldu. zaten debe kalktığından beri etrafımda kimse doğru dürüst sözlüğe bakmaz oldu.

söylenecek epey söz var lakin kafasına göre iş yapan "kulakları tıkalı" insanlar için ziyan etmek istemiyorum. mamafih; anılarımızı, heyecanımızı, güzel dostluklarımızı sakladığımız, marka değeri olan bunca yıllık bir oluşumun göz göre göre kıymetini yitirmesi üzüyor insanı. sanki biri tüm kontrolü eline geçirmiş de ısrarla bu güzellikleri sabote etmeye çalışıyor gibi bir izlenim uyandırıyor bende. süreç böyle işlerse muhtemel son belli. ya sözlüğün takip edilmesini sağlayan -elde kalan- kaliteli yazarlar yeni bir entry silme isyanıyla sözlüğü terk edecek ya da bu yazarlar günden güne daha fazla küstürülerek kendi köşesine çekilecek ve yerleri doldurulmak üzere yapılacak gelişigüzel alımlarla sözlük çöplüğe dönecek. her iki ihtimal de ekşi serüveninin sonu demek. sonrasında hikaye özelliği getirip yola devam edersiniz artık.
  • hiçbir boka yaramayacak ama yine de eski yazar profillerinin geri gelmesini sözlüğün büyük bir çocuğunluğu ile beraber ben de istiyorum. sıktı artık, soğudum sözlükten. bu nasıl bir kafadır arkadaş ya!

tabi durum da şöyle olacak: hee çok beklersin