şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 4-5-6 mayıs 2018 tarihlerinde eskişehir mola tesislerinde gerçekleşecek olan festival. son dönemdeki bu tarz organizasyonların çoğu gibi milyon yapım imzalı. umarım eski hatalardan ders çıkarılıp temiz bir organizasyona imza atılır.

afiş
  • gidecek sözlük yazarlarından bilgi içerikli mesajlar beklediğim ve büyük ihtimalle katılacağım festival.
  • katılacağım milyon organizasyonudur. eskişehir'de 4 yıl güzel zamanlar geçirmemin etkisiyle beni heycanlandırmıştır. antalya'dan araç ile gidecek yazarlar yeşillendirsin.
    gittim abi. çamurfest için araba falan kiraladım ve tabii ki geceyi kiralık evde geçirdim.
    (bkz: şansını sikiyim butonu)
  • arkadaşın tavsiyesiyle düşünmeye başladım. bilgisi, tecrübesi olan varda yeşillendirsin.
  • güzel bir festival olacağa benziyor. bilgili ve tecrübeli arkadaşlar yeşillendirebilir :)
  • eskişehir mola tesisleri nerde abi yesillendirin.
  • katılmayı düşündüğüm festival. yakınlarda apart tarzı bi yer kiralamayı düşünüyorum. bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
  • zonguldak'tan katılacağım festivaldir. zonguldak'tan arabayla geçmeyi düşünen yazarlar yeşillendirirse sevinirim. festivalden sonra düşüncelerimi buraya editleyeceğim.

edit: festival gibi festivaldi. tek bir festivalde hem güneşin sıcağıyla kavrulduk hem yağmurun çamuruyla yoğrulduk. festival için erkenden sıraya girmek için perşembe günü saat 12.30 da otostop çekmeye başladık ve saat 22.00 da eskişehir espark'a ulaşmıştık. o gece eski tren raylarından yapılmış yürüyüş yolunun kenarındaki bir parka çadırımızı kurup, festival için giriş saati olan 12.00 ı beklemeye başladık. o parkta çadır kuracak arkadaşlar için önemli bilgi; parkın fıskiyeleri saat 05.47 de çalışmaya başlıyor. o gece parkta, cumartesi günü için yağacak yağmur için antreman yapmış olduk bir nevi. festival alanının yanındaki boş arsaya saat 6.00 kamp attık ve saat 11.00 e kadar orda bekledik. içeri girişler 10-12 tane güvenlik görevlisi ile sağlandığı için giriş hızı hiç de fena değildi. kamp alanındaki gönüllü arkadaşlar çadır kurma aşamasında güzel rehberlik etti. normalde kamp atılmayacak olan yerlere aşırı yoğunluktan dolayı çadırlar kuruldu. böyle olunca da tuvaletler 4-5 saat direnebildi. daha sonra tuvaletlerde su sorunları baş gösterdi. elimizi yıkayacak su bulunmuyordu. yemekler güzeldi (standart bir öğrenci için). fiyatları da idealdi (standart bir öğrenci için). ilk gün için çim alanlarda yeterli uzanıp açık havada şekerleme yapacak alan ve gölge vardı (daha sonra o alanlar çamur kent olacaktı). sanatçıların sahne şovları müzikleri bu festival için yeterliydi. festivalin ikinci gününde tuvaletler kullanılabilir düzeyden çıktığı için bütün grubu toplayıp eskişehirde'ki tek evimiz olan espark'ın tuvaletlerinden yararlandık. eskişehir'i gezelim derken çadırlarda yapılanlardan dolayı eskişehir'den dev hizmet olarak doğal gusül alma hizmetinin tadına vardık. kamp alanına vardığımızda herşey için çok geçti. çadırımızın içinde köpekbalıkları volta atıyordu. o geceyi bir arkadaşımızın evinde geçirmek zorunda kaldık. festivalin son günü ise çamur güreşleri, ayaklara bağlanan poşetler, biranın 10 tl olması müziğin önüne geçti. sonuç olarak güzel bir festivaldi. bidaha olsa bidaha gidip o zorlukların ve güzelliklerin tadına bakardım. elinize sağlık.
  • güzel geçeceğinden emin olduğum festival. ulaşım konusunda biraz ters konumlandırılmış olsa da mutlak surette çözüm bulunacaktır diye düşünüyorum(servis vs.). eskişehir konusunda destek isteyenler yeşillendirsinler.
  • festival alanı anadolu üniversitesi kampüsünden 1 km civarında bir uzaklıktaymış. twitter adresinden 5, 36 ve 74 numaralı otobüslerin oraya gittiğini konser bitiminde de ek sefer olacağını duyurmuşlar.