*

şükela:  tümü | bugün
 • uluabat gölü kıyısında, 3.sü 11-13 mayıs tarihleri arasında, atlas dergisinin de desteğiyle yapılmış olan festival. gitmeyi düşünenler arabalarına bir park yeri de düşünmelidirler zira köyde boş arazi boldur ama otopark yoktur ve çok kalabalık olmaktadır. eskikaraağaçlılar köylerinin gölyazı popülerliğine kauşmasını istemektedirler.
 • askerlikte karakolumuzun komşu köy yenikaraağaç'ta olmasından kelli, güvenliği sağlama amacıyla devriye jandarma sıfatıyla müdahil olduğum festival. polonya-rusya-almanya-romanya-bulgaristan-yunanistandan sırf bunun için iki günlüğüne gelen gruplar var. bahar aylarında aktivite arayan şehirliler için biçilmiş kaftan.
 • her yıl mayıs ayının sonlarına doğru leyleklerin ve baharın gelmesini kutlamak, köye katkı sağlamak, uluabat gölünün doğallığının korunması amaçlı çalışmalara dikkat çekmek, köyün doğal güzelliklerini herkesle paylaşmak vs vs. amacıyla eskikaraağaç köyünde* düzenlenen festivaldir.
  bu yıl hava koşulları sebebiyle haziran başı uygun görülmüş ve 2-3 haziranda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır ancak malum son günlerdeki yağmur yüzünden hangi tarihe alınırsa alınsın şenliklerin kuru atlatılamayacağı inancına varılmıştır köylülerce.
  şenlik cumartesi 19.00 civarı fener alayıyla başlayacak, çiftetelliler/davul-zurnanın ardından moğollar konseriyle devam edecek, gece ise göl kenarında ateş etrafında kaynaşılacaktır.
  pazar günü ise köy çevresini tanımak amacıyla düzenlenen gezi programıyla başlayacak, misafirler gölde tekne turları ve farklı etkinliklerle eğlenecek ve elbette ekader kadınlarının leziz gözlemeleri, sarmaları, çiğ börekleri vs vs... ile midelerini bayram ettirebileceklerdir.
  detay ıvır zıvır:
  https://www.facebook.com/…nlikleri-/159778927423036
  orada olacağım. gelecek olan varsa mesaj atsın*
 • bu yil 10.su duzenlenecek olan koy senligi.
  gecen yila kadar oldukca keyifli bir senlikti ama gecen yil gezi olaylarinin, bu yil da soma faciasinin buruklugu var uzerinde.
  konser, dans gosterisi vs. yok. golde kayiklarla tur, koy kadinlarinin (bkz: ekader) yaptigi gozleme, cig borek, baklava... ile piknik havasinda gececek muhtemelen. tam kafa dinlemelik olacak diye dusunuyorum. en fazla; cumartesiden kamp alanina cadir kurulur, gece gol kenarinda ates yakilir, iki gitar tingirdatilir saniyorum. bursa'ya yakinsaniz bekleriz. ben kasada olacagim. para dedigin bizden sorulur*

  muhtar abimiz bir facebook sayfasi da olusturmus:
  https://m.facebook.com/…&notif_t=event_mall_comment

  :daginik yazmis olabilirim ama kafam daginik zaten :) sorusu olan mesaj atabilir
 • cemal hunal gelecek dediler, gozum gonlum acilsin ohh dedim; , bulent arincgelecek her sey muntazam olsun dediler kara yas kara pus oldum. lan bi yerde de huzur verin mk zaten yagmur yagiyor.

  cig boregi bombastik senlik*
 • bu yıl 11.si düzenlenecek olan 29-31 mayıs tarihleri arasında olacak festivaldir. ekşiteker bursa ahalisi ile güzel bir etkinlik olabilir.
 • bu yılki şenlikte zara sahne alacakmış. sevimsiz şükriye tutkun'dan sonra daha katlanılir diye düşünüyorum.
  konser dışında programın kalanı aynı.
  gelirseniz bi mesaj atin, paralarınızı yine ben alacağım*
 • merhabalar ben şenlik bildirici*

  bu yılki şenlik 4-5 haziran tarihlerinde gerçekleşecek. şenlik programı için eskikaraağaç muhtarlığı nın facebook sayfasına göz atabilirsiniz. linki bir türlü kopyalayamadım da, illa bakmak isteyen olursa uğrayıversin.

  ben yine kasada olacağım, gelirseniz bi selam verin*
 • harika bir video yapmışlar. festivalin gerçekleşeceği köyle ilgili fikir sahibi olmak isteyenleri buraya alalım: leylek köyü
hesabın var mı? giriş yap