şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir su ve kanalizasyon işletmesi (eski) tarafından şehrin içme suyu olarak kullanılan doğal kaynak suyu kalabak suyuna yapılan zamma gelen tepkiler üzerine yaptığı ince ve bilimsel açıklama.

  --- spoiler ---

  son bir yılda dolar yüzde 32, euro yüzde 36, personel harcamaları yüzde 30, akaryakıt yüzde 32, damacana su üretiminde kullanılan (kapak, damacana, güvenlik vb) hammadde ise yüzde 40 oranında zamlanmıştır. bu nedenle 2,75 tl kuruş olan 12 litrelik damacana su, sürdürülebilir fiyat olmaktan çıkmıştır. üretimin sürdürülebilirliği, gerekli yatırımların yapılabilmesi ve hizmet kalitesinden taviz verilmemesi için 75 kuruşluk fiyat artışı zorunlu hale gelmiştir. kaldı ki eskişehir piyasasında 19 litrelik damacana su fiyatları incelendiğinde; fiyatların 8 tl ile 13,5 tl arasında değiştiği görülmektedir. bu durumda piyasadaki en ucuz suyun litre fiyatı 42 kuruştur. kalabak suyumuzun litre fiyatı ise bu fiyat artışından sonra bile 29 kuruş olmuştur. diğer bir deyişle, suyumuz diğerlerine göre çok daha ucuzdur. sağlık bakanlığı’nın verilerine göre; kalabak suyumuz türkiye’deki doğal kaynak suları arasında kalite açısından ikinci sırada yer almaktadır. bu durumda en sağlıklı ve ucuz su, eskişehir ilimizde üretilen kalabak su olduğu açıkça görülmektedir. eskişehirli hemşerilerimizin bu fiyat artışını anlayışla karşılayacağını ümit ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
  --- spoiler ---

  kaynak
 • eskişehir gibi yönetilen bir ülkede yaşamak istiyorum.
 • zam yapacaklarına çaldıkları müzikle insanın uykusunun içine eden o kamyonlarını daha az gezdirsinler bir zahmet.
 • yani ne diyelim, nesini eleştirelim bu durumun şimdi? eski gayet haklı. çok mantıklı ve doğru olduğuna inandığım gerekçeleri var. ben şahsen inandım.

  kamyonlar gezdiği için insanlar alabiliyor ve ucuz oluyor kardeşim. sipariş verdiğinde daha pahalıya alıyorsun. fikrin olmadan önce bilgin olsun.

  not: kalabak kamyonunun sesini özlüyorum lan!!! o 8-bit müzik sayesinde kız bile tavladım.