şükela:  tümü | bugün
  • bok kokusundan neye evrildiğini anlayamadığım bir koku var şehirde gerçekten. biraz ceset kokusu gibi. şehirden ayrılmak istememin en büyük sebebi olacak gibi. bir yerin temiz havasını geçtim bu kadar kötü kokması dayanılacak gibi değil.
  • pandemiden ötürü durgunlaşmış şehirdir. pandemi bitip üniversitenin açılması ile tekrar karnaval havası yaşanacağına emin olduğum, yaşamaktan mutluluk duyduğum güzel şehir.
  • bisiklet yollarında motosikletlerin fink attığı şehir. hatta utanmayıp arka arkaya park eden motosikletler bile görmek mümkün. işin kötüsü emniyet buna müdahale etmiyor, bizzat görse bile...
  • tepebaşı şirintepe mahallesinin de sokaklarında çöp konteynerları görülen şehir.

her sokağa cillop gibi yerleştirmişler konteynerları. ancak herhangi bir duyuru vs olmadığı için insanlar hala evlerin önüne koyuyorlar çöpleri.
    çöp toplayan personel hem konteynerları hem de bu kapı önlerindeki çöpleri topluyorlar.
  • dinlendirilmiş et (ıslak ya da kuru) satan, mümkünse paket hizmet veren bir kasap var mı öğrenmek istediğim şehir...

edit: öğrendikten sonra bu entry kendini imha edecektir.

edit2: birkaç öneri geldi bu tür hizmetler veren mekanlara dair. ilk gelen öneriye uyup girdiyi imha etmiyorum başkası da yararlanır diye... paket hizmeti benim için önemli... önerilen mekanları bu hafta içi araştırıp ona göre girdiyi editleyeceğim. teşekkürler...
  • güne karla başlayan güzel kent. kış ancak gelebildi.
  • ben niye kar görmüyorum yağmur var her yerde
  • gece 4 buçuk civarında başlayan yağmur ve ardından yağan lapa lapa kar..
    şu an yerlerdeki kar erimiş olsa da seyretmek güzeldi.
  • meteorolojiymis, avrupa, abd, kanada, fransa, almanya tahmin merkezleriymis hepsi yalan. nerde ulan kar? alayınız kolpa.

sağlam kar yağışı alacak denilen ama yagmayan şehir.

siklon geliyormuş. bir yerinize girsin.
  • 222. sayfada da yazabildik. bal gibi de kar yağıyor simidimi poğaçamı aldım demlenmekte olan çayıma gidiyorum.