şükela:  tümü | bugün
 • ibis otelin karşı sokağından başlayıp akbank'ın sokağına kadar uzanan barların oluşturduğu sokağın adı.sayıları 15-20 civarındadır. ucuzdurlar öğrenciye hitap ederler. akşam 7 gece 2 saatleri arasında kalan zaman dilimini burda geçirirseniz hiç bir şekilde pişman olmayacağınıza garanti veriyorum. sokakta bulunan kaliteli ve yoğun olan mekanların adını yazıcak olursak 6 45 cafe kirpi varuna los amigos şat pub rua pub sünger öğrenci birahanesi ship bar fıstık bar pıcolo. ha unutmadan kalabalık gidicekseniz gitmeden önce rezervasyon yaptırıp yerinizi garantileyiniz.

  edit: 6 45 uzunca bir zaman önce kapandı. yerine hangover adında mekan açıldı. rua pub yine aynı sonla kapandı. yerine pan açılmıştı. diğer açılan mekanlardan bir de nirvana var.
 • eskişehir tepebaşı belediyesi'nin adını ömer hayyam sokak mı yoksa neyzen tevfik sokak mı yapalım diye düşündüğü günümüzdeki adıyla vural sokak.
 • yapılması yıllar öncesinden binlerce eskişehir öğrencisinin aklına gelmiş olan sokak. aha yaptılar şimdi. aferin.
 • araç trafiğine kapatılması gerekir. daracık sokak, bir de arabayla iti kopuğu giriyor son sürat, olmuyor, yürürken, oturup bir şeyler içerken insan kendini güvende hissetmiyor. kapatsınlar herkes rahat bir nefes alsın. göt kadar şehirde araba kullanmanın amacı nedir zaten?
 • isminin ömer hayyam barlar sokağı olmasına ramak kalmış sokaktır. hatta facebook da bir sayfası bile açılmıştır bkz;http://www.facebook.com/…?id=100000352673085&ref=ts

  her kesime, her muzik turune uygun mekan bulabileceginiz bu sokakta sigara yasagı yuzunden elinizde biranız kendi barınızdan çıkar sonrasında karsı bardaki arkadas, aha yan barda da bizim hilmiler mi var ney diyerek butun sokagı gezer birayı da o vesileyle bitirirsiniz.gece 1 gibi bütün sokak kapandığından herkes aynı anda kalkar ve sakince içmek isteyen güruh fakulte puba doğru ilerlerken biraz daha delirmek isteyen güruh up and down yollarına düşer.güzeldir,eğlenceli geceler geçirme sebebidir. tek kötü özelliği bütün eskisehir gençliğinin orda oluşundan mütevellit sarhoş olmanız ve ya olay çıkarmanız durumunda kimseden saklayamayacağınızdır.

  ayrıca gece barlar sokagında tanıstıgınız, gördüğünüz, muhabbet ettiğiniz herkesi ertesi sabah bulmak için facebookdan daha hızlı bir yol keşfedilmiştir.(bkz: tostçu ismail)

  yıllar sonra gelen edit: bu kadar sevdiğim için ağzıma sıçayım. şimdi her yer "şapkalı çantalı tipler"le değil, "jöleli, bağırlı, memeli tipler" le dolu.
 • yenileme çalışmalarına başlanmış olan sokak. efes pilsen sponsorluğunda, kaldırımlara oturma yerleri yapılmaktadır. bu görüntüsüyle nevizade gibi olacaktır. ayrıca araç trafiğine kapatılacak olması sevindiricidir.
 • aylardır dışarı çıkmayan bendenizin geçen gün uğramasıyla şoka girdiği sokaktır.
  efes almış hatta tadilatlara bile başlamış. mekanlar kapatılıp yenileri açılmış vs.
  barlar sokağı da resmî ismi olacak diyorlar, ne kadar doğrudur bilemeyeceğim.
 • son yapılan kaldırım genişletme çalışmalarının ve trafiğe kapatılacak olmasının oldukça isabetli olduğu sokaktır. helal olsun büyükerşen ve efes pilsen'e. dışardaki masalara oturup sigara, bira, çerez, sohbet dörtlüsünü gerçekleştirebilmek için havaların ısınmasını dört gözle bekliyorum.

  edit: ahmet ataç'ı bilmiyordum, kendisinin bu projeye katkısı büyükmüş. saygılarımı sunuyorum kendisine.
 • mezunlar günü sebebiyle tekrar yüz sürdüğüm* eskişehirimin en güzel mekanlarının bulunduğu sokak. ancak henüz trafiğe kapanmadığı için yürümek zor oluyor.
 • modifiye araç sahibi andavalların, 3 km/saat hızla milim milim ilerleyerek sözüm ona piyasa yapıp kirlettiği capcanlı sokak.
hesabın var mı? giriş yap