şükela:  tümü | bugün
  • henüz gerçekleşmemiş olan ancak çok yakın zaman içinde gerçekleşmesi muhtemel üzücü hadise.

eskişehir fatih fen lisesi’nin bahçesindeki korunun 2002 ve 2019 yıllarını ait
    görüntüleri aşağıdadır.

korunun ilk ve son hali
    korunun ilk ve son hali2
    korunun ilk ve son hali3

bu da korunun 3 mevsim hali:
    koruda kış
    koruda yaz

ağaçlar ne kadar da büyümüş değil mi? öğrencilerin hayat bulduğu bu korudaki ağaçlar yapılması planlanan yeni pansiyon binası inşaatı nedeniyle kesilme tehlikesi ile karşı karşıya.

ağaçların dikildiği yıl doğan bebekler şimdi bu okulun öğrencileri. bu da olayın başka bir güzelliği.

akıl eden, diken, bakan, budayan, sulayan gelmiş geçmiş idarecilere öğretmenlere, çalışanlara ve herkese selam olsun.

bu güzelim koruyu katletmeyin.
  • yılmaz başkan'a ulaşılsın. daha uygun ve ağaçsız bir yere yapılabilir.
    çok kolay güzellik harcıyoruz.
  • yalnız oraya yapılacak pansiyonun efsane orman manzarası olur.
  • sunlari kesip bina dikmek gercekten hastalik olsa gerek. saglikli birinin isi degil kesinlikle. tepki verilmesi gereken durum.
  • arkadaş yeşili, ağacı, ormanı sevmeyenden insan olmaz, çok net. bırakın ağaçların, ormanların yakasını artık yahu !!
  • bozkırın kalbinde böylesine güzide bir koru bulunması bile beni ayrıca mutlu etti.

saçma sapan beton yığınları uğruna şu güzelim ağaçlara kıymak en ufak tabirle katilliktir.

umarım yılmaz başkan gereğini yapar.
  • nasil boyle bir sey yapilmak istenir diye kendi kendime soruyorum. mantikli bir tek sebep bulamiyorum. umarim gerekli kararlar alinir! her agac bizim!
  • oraya her ne yapacaksanız yapın , bu ağaçlardan daha güzel olmayacak. hatta pansiyon yapılacaksa eğer içinde 50-100 insan kalacak diye binlerce canlının yaşamını yok etmekten başka bir şey de olmayacak.
    yılmaz başkanın yeni dönemindeki ilk icraatı burayı korumak olmalıdır.

tanım: beton için ağaç kesme projelerinden biri daha.
  • memlekette ne kadar çok ağaç düşmanı var amk!

ağaca, yeşile düşman orospu çocukları.

20-30 yıldır bir yerde yaşayan ağacın, çalının hakkı vardır. yaşama hakkı vardır. var olma hakkı vardır.
    öyle kafana göre kesemezsin.

amk cahil hıyarları.
  • yeşili koru doğayı sev, hiç bir sebep bir ağacın kesilmesine gerekçe olamaz, olmamalı.