şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir'e gidip kalacak yeri olmayanların ve özellikle de öğretmenevi kartı olanların çok cazip fiyatlara kalabilecekleri yer. odunpazarı - osmangazi* yolu üzerinde olup binanın pembe oluşu da insanın içine ayrı bir ferahlık veriyor...
 • iki hafta sonra çok yakın bir arkadaşımın düğünü vesilesiyle gidip kalacağım yer.
 • öğretmen evi üye kartına sahip planlara gecelik 15 ytl ile hizmet veren kaliteli mekan, odalarda mini buzdolabı bulunduğu halde kurallarda odalara yiyecek içecek çıkarmak yasaktır denilmekte lakin doğal olarak kimse sallamamaktadır. lobide bulunan internet salonunda saati 85 ykr a internet ve oyun ihtiyacı giderilebilinir yanlız sadece 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. cuma cumartesi akşamı canlı müzik vardır yanlız türkü söyleyen abla muhabbeti pek sever gözünün içine sakın bakmayın nerden geldiniz, nerelisiniz a dostlar diye muhabbet açar ve bunu mikrofonuyla geniş bir araziye dinletir... kısaca kaliteli ve verdiğiniz parayı hak eden bir mekandır.
 • eskişehir'de okuduğum süre boyunca lüks bir yer olduğunu düşündüğüm ve böyle bahsi geçen bir mekan iken mezuniyetten 4 yıl sonra eskişehir ziyaretimde konakladığım bir odasında geceyi yatağımın içindeki kurtları temizlemekle geçirten mekana dönüşmüş, daha çok düğün salonu olarak kullanılan bir yer.
 • birçok öğretmenevinde kalmış biri olarak diyebilirim ki en lüksü burasıdır.otelciliğe kaymışlardır biraz.başka öğretmenevlerindeki gibi salaşlık, bi amatörlük görünmüyor.klozetleri bile steril edip bantlıyolar.2009 yılı öğretmen olmayanlar için günlüğü 45 liradır.bu fiyata zengin bir kahvaltı da dahil.
  bütün öğretmenevlerinde kahvaltı dahil oluyor ama buranın kahvaltısı da zengin.

  eskişehir 40 lira
  erdek 42 lira
  burhaniye 20 lira
  bursa 37.5 lira
  gökçeada 30lira

  bunları baz alırsak fiyatı da iyidir.
 • evimin hemen karşında yer alan öğretmenevi. yazın gelmesi ile başlayan müzik sesini ne ezan, ne şehit haberleri, ne ekonomik kriz, ne de hükümet krizi engelleyebilir. tek kurtuluş havaların soğumasıdır.
  (bkz: wonderland)
 • eski yeri odunpazarı tramvay durağının oraydı. şimdiki binası ilk gördüğüm zamanlar ilgimi çekerdi o zamanlar eskişehirde çok öyle bina yoktu çünkü. bir de içerde ne yapılır ne vardır hem bir merak oluşturmuştur. şimdi ise her gün okula giderken karşısındaki otobüs durağını kullanıyorum ama kafamı çevirip bakmıyorumdur bile. ama hala içerde ne yaptıklarını merak etmiyor değilim.
 • 2 ay önce 23 nisan'da rezervasyon yaptırmak için aradığımda "1 ay öncesine kadar rezervasyon almıyoruz" diyip bugün aradığımda "yerimiz kalmadı" diyen şahane öğretmenevi.
 • şimdiye kadar kaldığım öğretmenevleri arasında açık ara farkla en iyisidir. henüz başkent öğretmenevinde kalmadığımı belirtmek isterim. en iyisi deyince öyle çok yüksek bir standart beklemeyin. misal odalarda klima yoktur. kahvaltısında çay için veya yiyecek başka şeyler için sıra beklemekten yemek yemeye vakit kalmaz. kahvaltı 7:30-9:30 arasındadır ki sanki konuk değil mahkumuz. lakin 2 kişi 80 tl'ye eskişehirde kalacak başka bir yer de yok. üstelik en azından bir temizlik standartı var, odada havlu var, terlik var falan. fazla uzatmaya gerek yok, verdiğiniz paraya göre muhteşemdir.
 • oldukça büyük bir binası vardır. babam öğretmen olduğu için her şehirde öğretmen evlerine gidip gördüm. eskişehir'dekini ise burada okuduğum için görmüş oldum ve sadece dışarıdan baktığım halde hayran kaldım diyebilirim. gördüklerimin arasındaki en ihtişamlı ve en büyüğüydü.