şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eskişehir osmangazi üniversitesi amerikan futbolu takımı –üniversite önüne ne kadar engeller koysa da-.

  takımın kuruluşu yaklaşık 2 sene önceye dayanıyor. iki seneye yakın zamandır bir takım vücuda getirmeye çalışıyoruz ancak okulun verdiği sözleri yerine getirmek bi yana defalarca önümüze set çekmesi sebebi ile fiilen kurulmuş olan takımın ne gereçleri sağlanabildi nede antrenman için okulun tesislerinden yararlanmamıza izin verildi daha kötüsü oyuncu seçmeleri için gereken stant açma izinlerini dahi bir hafta gibi uzun sürelerde alabildik – diğer öğrenci kulüpleri için aynı gün içinde bu izinlerin verildiğini belirtmem gerek- ve hatta alınmış izinlerin iptal edildiği dahi oldu.

  kulübün ilk kuruluş aşamalarında okulun sporsal faaliyetlerinden sorumlu olan sks başkanı tarafından “benim başıma evrak işi açmayın!” bahanesi ile defalarca kovulduk. okulun rektörlük tarafından düzenlenen konferans ve açılışlarına kalabalık yapmamız için davet edildik -ki bu yönetim mevcut takımı tanımamakta ve desteklememektedir, o dönemde okulun mali işlerinden sorumlu kişiler ve rektör ile bizzat görüşme fırsatı verileceği vadi verilmişti, yerine getirilmedi- kısacası kullanıldık.

  takım antrenman için okulun imkanlarını kullanmak istediğinde spor salonu ve gym salonu için izin verilmedi kişi başı ücretlerimizi ödeyerek kullandık, halısahalar için sabahın erken ve kimsenin kullanmadığı saatlerinde bize izin verildi ancak bu seferde halısahayı işleten kişiler kasti olarak sabah saatlerinde sahayı defalarca açmadılar ve takım mensupları geri dönmek zorunda kaldılar.

  ekipman konusuna gelirsek maddi bakımdan pahalı eşyalar olduğunu kabul ediyoruz ancak abd liseler liginde ve diğer liglerde mücadele eden takımların eskilerini bize bağışlamalarını sağlayabildik fakat malzemeleri türkiye-eskişehir e getirmek için gereken nakil parasını (4000-6000 tl arası) karşılayamadık bunun üstüne okuldan istediğimiz yardımlar reddedilmek bir kenara dursun dinlenmedi bile.
  özellikle rektör yardımcıları(hemen hemen hepsi) ve sks başkanı bizzat takımın önce kurulmasını, kurulduktan sonra da işlemesini bizzat engellediler.son olarak üniversite topu daha yukarılara attı ve kendilerine devlet tarafından yeterli ödenek verilmediğini, bu sebepten takıma 1 kuruş dahi ödenek verilmeyeceğini söylediler. burada yazdığım olaylar ve daha irili ufaklı birçok olay sonrası 2 yıl gibi süren fırtınalı kuruluş ve gelişme sürecimizin sonunda bir kampanya başlatmaya karar verdik. imza kampanyamız chn.ge/2br11pp bu linkte devam etmekte ve yardımınızı beklemekteyiz.