şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir'deki heryer gibi burası da bir yerlerden taklit edilip kopyalanmış heykel ve binalarla doludur. etrafında hiçbirşey olmayan, yapımına milyonlar harcanan bu parkın içerisindeki bina ve heykeller gerçekten birer zevksizlik ürünüdürler . zaten kültürel ve tarihi bir dokusu bulunmayan şehir merkezinde bu tarz parklar daha da iğreti durmakta. amsterdam'da, viyana'da ne gördüysem aynısını buraya yapayım diyence olmuyor.
 • çevresinin boş olması şikayet unsuru olmuş ama ben bilhassa ona bayıldım. etrafta insanın üstüne gelmek suretiyle boğazına yapışan canavarlar gibi dikilen binalar yok. kocaman bir alanı harika bir peyzajla süslemişler. insan nefes alıyor mesela. çok beğendim.
 • buranin icerisindeki kahve evi'nde acik havada gol(et) kiyisinda kahvalti keyfi benzersizdir.
 • geniş, ferah, temiz, güzel, şık, modern. ayrıca süper bir restoranı, su kayağı yapılan büyükçe bir göleti, bir adet kadırgası, koskoca bir şatosu ve bir de aktif, çalışan, yolcu taşıyan dekovil hattı var.
 • henüz gitmediğim ama vizeler sonrası için 60-70 kişilik bir organize planladığımız yer.

  sanırım piknik yapma imkanımız varmış oralarda.bakıciz.
 • çimlerine oturup kitap okumanın yasak olduğu park.
 • paten 'le kaymak için harika bir park.
 • sanırım binlerce insanı aynı anda ağırlayabilecek bi alana sahip. söylendiği gibi restoranı, su kayağı yapılan büyükçe bir göleti, bir adet kadırgası, koskoca bir şatosu ve dekovil hattı, heykelleri, çimleri, patenleri, bay bayan tuvaletleri, lavaboları filan var. o binlerce insanın günboyu "hoşça vakit geçireceği modern park"ta yakınında cami de olmaması dikkate alınarak, ola ki namaz kılmak isteyebilecek "kandırılmışlar" için üç beş seccadelik bi kapalı bölümle halledilebilecek bi mescit ise, yok. unutmuşlardır muhtemelen. bu parkın projesini çizenler , ihalesini yapanlar, asfaltını dökenler , kulelerini çatanlar, çimlerini ekenler, ekip de üzerine yatanlar, yatıp da seyredenler bir de abidin. neyse oy toplama ve vergi harcama münhasır yetkilisi belediye reisi de dahil unutmuşlar demek ki sözlük. bi temizlik işçisi denk geldi sordum. yok mu dedim. otuz yaşlarında zayıfça biri. hızlı hızlı süpürüyo. döndü. yok dedi. imza topladık ama yapılmadı dedi. bakalım olur inşallah dedi. ov ye dedim. kolay gelsin. yapmazlar demedim ona. ama seni türkiye modernleşmesindeki algı ezikliğinden/bozukluğundan filan bahis açıp da yormiim sözlük. topu çevirmeden söyliim sana. allahı da sevmiyolar elhak, halkın namazı kılanını da. iş ve oluşlarında hayırlı başarılar dilerim dilemesine .
 • kocaman bir golf sahasını andıran park. bir ağacın gölgesinde veya kafede oturup tatlı bir esintinin eşliğinde göletteki hayvanları, küçük çocukların mutluluklarını ve ufacık yelkenlileri seyretmek huzur verici ve tazeleyici.
hesabın var mı? giriş yap