şükela:  tümü | bugün
 • eğer yayaysanız ve size yol veren olursa kesinlikle plakasına bakmalısınız. asla 26 plaka değildir.
  genelde 06 ve 34 plakalılar yol verir.
 • eskişehir trafiğini, 11, 43 ve 34 nolu plakalı sürücüler tarafından içinden çıkılmaz hale soktukları söylenebilir. şehir içinde hız sınırlarını zorlarlar ve hatalı sollama yaparlar.
 • 46, 64 ve 75 plakalı araçların pek gözükmediği trafiktir
 • yol vermeyi göt vermek zanneden sürücülerin habitatı.
 • 03 ve 43 plakalı az gelişmiş şehirlerden gelen tofaş sahibi sürücülerin saçma sapan hız yaptığı trafiktir.
 • 11 plakalı çomarların da katkısının unutulmaması gereken trafiktir. yine de bir büyükşehir trafiği değildir.
 • pek saçmadır, pek sapandır.
  gereksiz beklemelidir çoğu zaman.
  trafik lambaları gereksiz yere yanıp sönerler. kırmızıdan yeşile, yeşilden kırmızıya atlayıp dururlar. kim yapıyor buranın sinyalizasyonunu diye atalarına selam ettiğimizdir.
  ama çok gürültülü değildir.
  iyi müzik dinlenir.
 • düz gitmek için için sola sinyal yakmak durumunda kaldığınız, tramvay geldi de geliyor ha geçiyor diye 5 dk (arbartı yok) kırmızıda beklediğiniz ve sonunda ilginç bir şekilde herkese yeşilin yandığı lanet trafik. hiç bir şekilde mantık çerçevesinde kurulmamış tamamen yıllarıca toprakta bulunan metallerin mucizevi bir şekilde bir araya gelerek bir sinyalizasyon sistemi oluşturduğu ve ışıkların sebepsizce rastgele yanıp söndüğü, yollarının da "hah böyle daha zor oldu daha güzel. bi de ortadan tramvay geçti mi tamamdır kimse geçemez artık trafik felç olur" diyerek art niyetli kişilerce dizayn edildiği trafik

  edit: yani laf atacaksınız illa yoksa kaşıntı tutuyor... doğma büyüme ankaralıyım. küçümsenecek kısmı neresi bilmiyorum ama köylü de değilim. istanbulda da araç kullandım. çok şükür kendimce bir işim var. 19 yaşımda da değilim. neden bunları belirtmek zorundayım onu da bilmiyorum ya... yani şu yazdıklarımı hasta hasta istanbulla karşılaştırmaya çalışıp laf sokma derdindesiniz ya allah kolaylık versin o kafayla
 • adam istanbul ile karşılaştırıyor ya, lan eskişehir alibeyköy kadar bir yer zaten. bütün şehrin arabalarının alibeyköyde toplandığını düşün? yüzölçümü ve araba sayısına göre oranlayacağına genelleme yapıyor bikbikbikbik. eskişehir trafiği de rezalettir.
 • tramvay yüzünden ortada olan ve bir türlü çözüm bulunamayan bir sorun.
  yukarıda yazarlar istanbul ile karşılaştırmış ama istanbulun büyüklüğü ve de nüfusu belli.
  nüfus/trafik şeklinde her iki şehri de oranlarsak eskişehirin öne geçme olasılığı yüksek, eğer tepebaşı-bağlar civarı oturuyorsanız her gün kanser olma ihtimaliniz yüksek.
  sorun şehir de değil aslında, düzgün planlanmayan trafik ışıkları ve 5 dk bekleten tramvay, üniversiteli acemiler, altyapının kötü olması temel etken.