şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 11-16 aralık 2018 tarihleri arasında eskişehir ticaret odası tüyap fuar merkezinde ilki düzenlenecek kitap fuarıdır.
    http://tuyapeskisehirkitapfuari.com/
  • katılımcıların halen belli olmadığı fuar. benim için önemli olan türk tarih kurumunun gelmesi. telefonla aradığım zaman geleceklerini söylediler. yaklaşık yüzde 40 gibi bir indirim yapacaklardır. diğer yayınevleri ise en fazla yüzde 30 yapıyor. zaten internetten yüzde 35, bazen yüzde 40 ile alabiliyorum. vallahi birkaç set var almam gereken. pazarlık yapacağım artık. yüzde 50'ye verirlerse alırım.
  • bazı reklamlarında ve haber sitelerinde “eskişehir’in ilk kitap fuarı açılıyor” sloganı yapılıyor. henüz 2 ay evvel eskişehir’de kitap fuarı vardı.

ayrıca eskişehir kitap fuarı dediklerine bakmamak lazım. eskişehir ile ankara’nın ortasında bir yerlere kurulmuş. yeni yapılan şehir hastanesinin oraya. araban yoksa şehirler arası otobüslerle ulaşılabilir sanırım.

şehirde henüz fuar yapıldığı için birçok yayınevi gelmemiş. örnek vereyim, iletişim, can, metis gibi yayınevlerini göremedim. konuştuğumuz stant görevlileri hallerinden pek memnun değiller.

bol bol ders kitabı gördüm. kendimi dershaneler sokağı geziyor gibi hissettim. zaten okullar öğrencileri toplayıp götürmese kimsenin gideceği yok.

indirim zaten yok. yani her yerde bulunabilecek indirimler var. bazı yayınevleri 8 kitap alana yüzde 40 indirim gibi abuk kampanyalar yapıyor. “4 kitap okuyacağına 8 kitap okursun” diyen var. yahu istemediğim kitabı ucuz diye neden okuyayım. bence tam bir keriz silkeleme.

sanırım fuar merkezinin açılışı için (fuar merkezi neden oradaysa), yapmış olmak için kitap fuarı yapmışlar. 2 ay önce çılgınca talep gören bir fuarın arkasına, görece küçük bir şehirde, insanların ulaşmakta zorlanacağı bir yerde fuar yapmanın başka açıklaması olmaz heralde.