• hocam bankalar adama güneşli günde şemsiye verir yağmurlu günde geri alır.
  • eskişehir teknik üniversitesi iki eylül kampüsünde bulunan, müşteri ayrımını nirvanaya ulaştırmış bir şube çalışanın gerçekleştirdiği rezalettir.

kredili mevduat hesabımın limitini arttırmak için maaş hesabımın da bağlı olduğu bu şubeye başvurdum. benimle ilgilenen hanımefendiye bilgilerimi söylerken yan masada bulunan kişi (çalışan)sanırım bir kredi hakkında telefonda bir hocaya bilgi veriyordu. "hocam ret cevabı geliyor fakat yetki kullanıp deneyeceğim merak etmeyin" gibi bir şeyler söyledi.

ben zaten şubeye giderken mevcut ev kredim vs borçlarımdan dolayı olumsuz bir sonuç alacağımı biliyordum fakat sıkıntılarımdan dolayı şansımı denemek istedim. maaş aldığım banka en nihayetinde ve alt tarafı kmh hesabını biraz yükseltecektim. bu kişi daha sonra telefonla konuşmasını bitirerek benimle ilgilenen hanımefendiye "sen ne ile uğraşıyorsun" "ret geliyor olmaz"kapat der gibi bilgisayarın ekranına doğru elinin tersi ile aşağılayıcı bir hareket yaptı. benimle ilgilenmesine bile müsade etmedi. hanımefendi bile utanarak olmuyormuş kusura bakmayın dedi.

o dakikadan sonra zaten yardımcı olsalardı da kabul etmeyecektim. çok farklı ve hakettiği bir dilde konuşup cevap vermek hatta olayı çok daha ileri taşımak istedim fakat o an olmadı.
    bir kaç dk önce telefonda akademisyen olduğu belli olan birisine her türlü yalakalığı yapıp işini çözmeye çalışan kişi karşısına bir memur veya başka bir çalışan geldiğinde bambaşka bir kimliğe bürünüyor. adamına göre muamele yani.keza dediğim gibi ben zaten işimin çözülmeyeceğini biliyordum sadece maaş aldığım banka olduğu için şansımı denemek istedim.keşke hiç gitmeseydim. gerçi hemen hemen her banka aynı şekilde. rezaletlik bir surum yok diye düşünebilirsiniz ama insanlar çoğu zaman oraya sıkıntılı zamanlarında geliyor ve bu tarz muameleye maruz kaldıklarında daha büyük hayal kırıklığı yaşıyorlar. nitelim aradığım parayı da zaten sonradan başka bir bankadan temin ettim.

not:başlık karakter sınırına takılacağı için bu şekilde açmak zorunda kaldım. amacım tüm şubeyi zan altında bırakmak değildir. keza personelleri değişmeden önce bir kaç defa zor anımda yardımcı olmuşlardı. en azından bu şubeyi kullananlar müşterisinin gelir durumuna göre muamele eden bu çalışandan uzak dursunlar.
hesabın var mı? giriş yap