• http://www.yedh.gov.tr/

eskişehir'deki bu hastane ali ismail korkmaz'ı tedavi etmemiş, "seninki adli olay, git karakola ifade ver, öyle gel" demiş.

ali sabaha kadar beklemiş. sonra yorulup eve gitmiş. ertesi gün fenalaşıp hastaneye kaldırmışlar. hastane ali'ye yine "karakola git" demiş. belki de ilk geldiği anda müdahale edilse ali yaşıyor olacaktı.

ali öldü.

yunus emre hastanesi ali'ye "karakol'a git" dedi. ali öldü.

hastane kabul etmedi. ali öldü.

başhekiminden hizmetlisine kadar hastane çalışanları hayatlarına devam ediyor.

ali öldü.
  • ali'nin cinayet ortaklarından akp hastanesi.
  • alinin kanı ellerindedir.lanetlenmişlerdir.kalbimden söylüyorum ''allah belanızı versin.'' katiller
  • ali ismail korkmaz'ın ölümünde ihmali bulunan hastane. bunu bizzat babası söylüyor.
    http://www.siddethikayeleri.com/…eler-kabul-etmedi/

bir tecrübemden işleyişi bildiğim için şunu ekleyeyim: adli vakalarda hastanenin hastaya, git karakola ifade ver gel, dediği görülmüş sey değil. orada bekleyen bir polis olur, bu işi o yapar. yoksa da hastaneye çağırılır. olacak şey değil.
  • ali ismail'in katilleri kadar suçu olan hastanedir.
  • bu hastanede ali'ye müdahale etmeyen de doktor, gezi'de halka yardım ettiği için göz altına alınan da. arada mesleki olarak olmasa da insani olarak çok büyük bir fark var.
  • (bkz: ali ismail korkmaz)

ya her şeyi alıyor aklım da, bi takım doktorların bunu nasıl yaptığını almıyor.

etik metik geçtim hadi, hipokrat? insanlık?

adli vaka deyip almamak nedir lan, bu çocuk o anda müdahale edilse ölmeyecekti belki!*
    ben bu düşünceyle bu kadar kıvranıyorsam ailesi ne haldedir tahayyül edemiyorum. içim yanıyor. allah ailesine sabır versin.
  • şuna o kadar eminim ki, ismini (ç)aldıkları ozan yakalarını bırakmayacaktır:

"söyler dilim ağlar gözüm
    gariplere göynür özüm
    meğer ki gökte yıldızım
    şöyle garip bencileyin"

onlar ki gencecik bir çocuğun hayatını söndürdüler, gökteki yıldızlardan üstlerine ışık inmeyecek.
  • aslında yapılanın adı "ihmal". yani şerefsizlik, haysiyetsizlik, katillik gibi nitelemelerin yanında çok hafifmiş gibi duruyor. ama kesinlikle değil. daha 19 yıllık bir cana mal oldu.
  • ankara'da çalışan bir hekim ve örgütlü bir komünist olarak o insanlık dışı vahim hatayı yapan/suçu işleyen hekimin/hekimlerin yargılanmasını ve hak ettiği cezayı almasını istiyorum.

ama bu hastanenin hizmetlilerini suçlamak zekice değil. emin olun asgari ücretle çalışıyorlar ve belki çoğunun kalbi ali ismail korkmaz ile atıyor.

diğer bazı hekimler benim gibi revirlerde çalıştı eminim. revire gaz bombasının süzülerek nasıl geldiğini onlar gördü.

evet ali ismail korkmaz'ı bir daha geri gelmemek üzere kaybettik.
    ali ismail korkmaz'ı yaşatacağız.

gezi parkı yıkılamadı, kazandık; ölen arkadaşlarımız ve binlerce yaralımız ile yıkılmamasını sağladık...

ama yeni dert sağlık sistemini değiştirmek olamaz mı?

eşit olacak, parasız olacak ve nitelikli olacak.
    öyle muayene katkı payı, ilaç katkı payı, acile düştün mü yoğun bakım yatağı bulunamaması yok, ameliyat malzemesi için ihale beklemek olmayacak.

yatak bulamadık artık gelecek ay yaparız ameliyatı olmayacak.

ee bu hastaneye kara bir leke sürüldü.

bu hastaneye küfretmek veya çalışanlarını kötülemek yerine oranın asgari ücretli güvenliklerini, aşçılarını ve hizmetlilerine derdimizi anlatmaya kim gidecek/ veya gitsek. hekimleri ve hemşireleri gezsek.

örgütlenmez isek memleket değişmeyecek.

gerçeği anlatmalı ama daha önemlisi artık gerçeği örgütlemeliyiz.

adına kara leke bulaşan ve temizlenmesi için çok çalışması gerekecek hastane.
hesabın var mı? giriş yap