şükela:  tümü | bugün
  • 6 yaşındaki çocuğa yapılan saldırı. son günlerde giderek arttı bu tür haberler.
  • hayvanlara yaşam alanı bırakmayan, her gördüğü yerde zulüm eden, katleden insanlar neden toplatılmıyor? belediyeler önce buna çözüm bulsun, hayvanlara çözüm bulmak kolay.
  • 6 yaşında ki cocuğu başı boş bırakıyorsan hayvanın iki bacaklısıda alır götürür. (sapık cıkar iki bacaklı hayvanlardan)
    o vakit ne yapacağız. hesabını bütün iki bacaklı hayvanlarda mı soracağız.
  • bazı hayvanseverlerin anlayamadığı şey bu hayvanların vahşi olabildiği gerçeği. sokakta uysal köpeği sevince olmuyor bu işler. vahşinin biri sizi kovaladığında o zaman köpeksiz sokaklar istiyoruz başlığında yaptığınız duyarı silersiniz.
  • hiç bir köpek dirayetli bir insana zarar vermez.
    at binciyi karı sikiciyi köpekte dirayeti bilir.
    iki köpek hırlamasından altına eden adamlar acısını tüm köpeklerden cıkaramaz.
    insanında sapığı var. tecavüzcüsü var,
    aha neydi şu girsunda öldürelen kızın adı. unuttum. katili insan. özgecan'ın katileri insan.
    ne yapcağız şimdi bütün insanlaramı hesap soracağız. herkes mi sorumlu olacak.
  • kötü bir olay... çocuğumuz, canını kaybedebilirdi...

diğer yandan, küçük bir çocuğun babası olarak "altı yaşında bir bebenin tek başına sokakta ne işi vardı?" diye sormadan da edemiyorum. kızım sekiz yaşında ve ben onu tek başına sokağa bırakamıyorum... bu nasıl güvendir? sapıkları, --bu olayda olduğu gibi-- başıboş dolaşan sokak köpekleri, dikkatsiz sürücüler, oyun alanının yetersiz oluşu vs. bir sürü faktör var...

bir büyüğünün başında durması zorunluydu, gerekiyordu...

demem odur ki, bu olayda ailesinin suçu daha büyük ve aileye de bir yaptırımın gelmesi gerekiyor.

gelelim sokak köpeklerinin başıboş sokaklarda dolaşmasına...

sokağımızdaki sokak köpeklerini düzenli olarak besleyen, onların aşılarını takip eden ve onlara barınma sağlayan insanlardan biriyim. komşularımız ile birlikte kolektif olarak yapıyoruz.

ancak, bunu yapmamızın nedeni çok süper insanlar olmamız değil; belediye bu hayvanlar ile tam olarak ilgilenmiyor. sadece aşılarını yapmak yeterli değil. sokaklarda bu dostlarımız için pek çok tehlike var. aç kalma durumları var. aç kaldıklarında veya bir arada olduklarında gözlerine kestirdikleri kişiye veya çocuklara saldırabiliyorlar. geçen yıl beni de bir tanesi nedensizce ısırdı.

benim her zaman savunduğum şey şu:

sokak köpeklerine barınma sağlanmalı. onların yeri sokaklar değil. bu dostlarımızı çok seviyorum. diğer yandan, sokaklar bu dostlarımız için de pek güvenli değil. herkes için en iyi olanı uygulamalı, bu dostlarımızı da sağlıklı ve güvenli bir şekilde barınabilecek tesislerde yaşatmalıyız.

yoksa, sorumsuz ailelerin de katkıları ile bu tür olaylar yaşanmaya devam eder; çünkü, kök nedeni değil, sonuçları konuşuyoruz hep.
  • yine kronik beyinsiz hayvanseverlerin değişik argümanlar ile köpeği savunacağı bir başka başlık. arkadaşlar siz salak mısınız? bu hayvanların vahşi olabileceğine neden inanmıyorsunuz? emin olun en az sizin kadar severim canlıları, her akşam iner mahalledeki tüm kedileri beslerim. görürsem köpekleri de beslerim. hepsi beni iyi tanır. hatta bebekliğinden beri baktığım ve şu an 10 yaşında olan bir köpek var sokakta. ama onlara olan sevgim beni kör etmiyor. bu köpekler bir çocuğa saldırırsa suç çocuktadır demem. şu ülkede gördüğüm en radikal kesim bu salak hayvansever tayfası. bunlardan biri başa gelse hayvanlara fazla sempati duymayan insanları sokağa atar, onların evlerini de hayvanlara hibe ederler. hatta bir kısmı idam bile getirebilir hayvan sevmeyenlere.
  • sokak köpeklerinin acilen toplatılması konusunda hemfikir aklıselim insanlar gelmeden ruh hastaları bir iki entry girmiş ki, başlık parsellensin.

er ya da geç dirayetli yöneticiler tarafından "teker teker" toplatılıp ait oldukları yere gönderilecekler... siz de mal mal bakacaksınız. istediğiniz kadar tatava yapın, medeniyet galip gelecek.
  • biri de demiş ki 6 yaşında ki çocuğu başı boş bırakıyorsan hayvanın iki bacaklısı da alır götürür.

lan napalım o zaman sokakta ki her çocuğun başına nöbetçi mi dikelim, çocukları hiç dışarı göndermeyelim mi?bu nasıl bir köpek savunmasıdır, nasıl bir hayvan manyaklığı sizde ki anlayamadım ki ben.

böyle saçma sapan hayvanları savunan kişiler zaten genellikle bekar 15-25 yaş arası, çocuksuz polyanna karakterki kızlarımız oluyor nedense.

bu köpekler böyle benim çocuğuma saldıracak var ya kralını tanımam o köpekleri bu ılık götlü hayvan sevicilere monte ederim.
  • 6 yaşındaki cocuğunu sokağa gönderiyorsan gözetleyeceksiniz geri zekaılar. her cocuğun başına nöbetci dikmeyeceksiniz kendi cocuğunuzu gözleyeceksiniz bu kadar basit.

aha meydan orda al köpekleri yerse ılık götlü hayvan seviclere monte et.
    sen daha kendi cocuğunu gözetlemekten acizsin. birde klavyeden salıyorsun..

gözletleyemiyorsan cocuğunu yapmayacaksın. o zaman köpekte saldırır. sapık götürür. allah etmesin her şey olur.