şükela:  tümü | bugün
  • korona virüs nedeniyle ulaşım araçları %50 kapasite ile çalışıyor malum.

eskişehir'de de bir tramvay %50 kapasitenin aşılması nedeniyle duraktan hareket etmiyor. anonslarla insanları uyarıp, inmesini isteyen vatmanı takan yok.
    gerisi malum, ben niye ineceğim o insin durumu.

2 defa uyarının ardından kimse inmeyince vatman hareket etmek zorunda kalmış.

habere ve görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.

korona virüs ile hayatın gerçeklerinin çakışması.
  • korona virüs ile türk insanının hayat gerçeklerinin (kural-tanımazlık, toplum bilinci eksikliği ve afedersiniz ahlaksızlık) çakışması.
  • eskişehir gibi bir şehirde bile böyle görüntüler varsa türkiye'nin geri kalanının vay haline dediğim durumdur.

edit:dikkat ettiyseniz ayakta olanlarin inmesi isteniyor ve inmemekte ısrar eden ayaktaki yolcuların büyük çoğunluğu ileri yaştaki insanlardan oluşuyor. sağlık bakanlığı bu yaşlıları korumak için çok bile gotunu yirtmis.
  • tipik anadolu insanlarının bulunduğu yerde vuku bulmuş olay. farklı bölgelerden gelen öğrenci nüfusu ve büyükerşen olmasa bugünkü gibi turistik bir yer haline gelmezdi. bunun gibi esnaf, yerlisi vs. de bu nimetten tabi ki nemalanıyor.
  • bu mevzu eski, önlem uyarı falan yok ayiktirayım. baya sabah akşam dipdibe gidiyor insanlar. hem duraklar kalabalık hem tramvaylar. otogar hattı da kapalı. ne hikmetse kaç seferdir bir hat kapanınca öteki hattın sefer sayısını artırmak gelmiyor yetkililerin aklına. hem heryere tramvay yap karayolu toplu taşımayı azaltmaya uğraş hem de yoğunluğu kaldıracak hizmeti sağlama. cok sahane.
  • istanbul'da okullar açılınca bu işin altından nasıl kalkacaklar merak ediyorum. normalde götüm dışarıda binebildiğim tramvay ve onun öncesindeki tıklım tıklım otobüs yolculuğum ne olacak acaba
  • toplu tasimada sosyal mesafe olmaz kimse bosa kendini kandirmasin.

gerekmiyorsa sokaga cikma, mesafe kisa ise yuru.

maskeni tak, elini temiz tut.

maskesini eldivenini sokaga atan dangalaklardan olma.
  • videoda yarım saat bekleyip hâlâ binemediğini ve canına tak ettiğini anlatan iki yolcu var ama çomar olan buna çözüm bulamayan belediye değil de inmeyen yolcular. ekşici de sanıyor ki avrupada insanlar 1 saat tramvay bekliyor. sen avrupalıyı yarım saat tramvay beklet bakayım ne yapıyor!