şükela:  tümü | bugün
  • hızlı ve gözlenebilir artış. akın akın geliyorlar durduramıyoruz.
  • arabesk kültürün öncüsü olan kasaba zihniyetli muhafazakarların eline para geçtikçe daha çok görülecek olan artış.yeşil sermayenin alım gücü arttıkça sekülerlere ait olan her alan bu barzolar tarafından işgal edilmeye devam edilecek.
    muhafazakarlar eskiden sekülerlerin yaşam alanına giremezdi maddi olarak sekülerlerin yaşam alanı lükstü değerli ve pahalıydı ayrıca kültürel olarak sekülerlerin eğlence anlayışı ve yaşam alanı muhafazakar kesimi rahatsız ediyordu.
    ancak zamanla yeşil sermaye güçlendi ve giremedikleri o alanlara girmeye sızmaya başladılar ancak entegre olmadılar kendi kültürlerini o alana taşıdılar son 10 yılda nargile kafelerin artmasının sebebi ya da dar gömlek uzun sakal kombinasyonun artma sebebi bu
    muhafazakarlar ne yazık ki kabuklarını kıramıyorlar batılı gibi gözükmeye çalışıp doğulu gibi yaşıyorlar, batının özgürlükçü ruhunu sahiplenirken doğunun baskıcı biatçi yapısını yaşatmaya devam ediyorlar tam anlamıyla bir arada kalmışlık.
    not:dindarlık ile muhafazakarlık aynı şey değildir, muhafazakarlık ataerkilliği arabesk kültürü ve atadinini barındırır.