şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok güzel, çok anlamlı bir kampanya. 1. sınıf tarım alanlarımız, yaşam alanlarımız zehirlenmesin. güneş enerjisi gibi temiz enerji üretim teknikleri varken bu ilkellik ülkemizde devam etmesin.

  henüz malum sitede çok az oy var, ülkesinin ve çocuklarının geleceğine değer veren arkadaşlar için

  edit 3: aynı konuyla ilgili tema vakfı da bir kampanya başlatmış, buraya da destek olalım.

  edit 1: şu an 1900 oy var
  edit 2: @winteriscomin in uyarısı üzerine linki değiştirdim, 12 bin kişiye ulaşmış bir kampanya daha açılmış, burayı imzalamak daha mantıklı olacaktır.
 • desteklenmesi, yayılması gereken kampanya.
  o ne lan öyle, termik santral mi kalmış bu devirde?
 • bu şehire termik santral yapmak isteyeni en başta ben kovalarım.

  90'lı yıllarda eskişehir'in havasını bilen bilir, rezaletti.
  kömür dumanı şehri esir alırdı ve sabahları doğru düzgün nefes alınamazdı.
  doğal gazın gelmesi ile eskişehir rahat bir nefes aldı.

  şimdi bu termik santral yapılırsa daha kötü sabahlar bizi bekliyor olacak.
  ayrıca hala aklım almıyor avrupa ve diğer gelişmiş ülkeler güneş enerjisine yönelirken neden biz inadına geri viteste ilerliyoruz ?
 • desteklenmesi gereken kampanya. insanların hayatı, çocukların geleceği bu kadar değersiz olmamalı.
 • sadece eskişehir değil hiçbir yere yapılmasın, çin, termik santralleri kapatıyor, önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde de kömür kullanımı oldukça düşürüp emisyon değerlerinde de iniş olacağını bildirmiş. 2025 yılında elektrik otomobili kitlesel ulaşım aracı yapmak istiyor, biz sanki 1900'lerde yaşıyor gibi termik santral yapıyoruz.

  http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41219263

  http://www.enerjigunlugu.net/…ogalgazi-koyuyor.html

  http://www.bbc.com/…er/2011/07/110705_globalwarming

  güneşi var, doğal gazı var, kaya gazı var (kaya gazı da zararlı ama termik kadar değildir herhalde), rüzgarı var, dalga enerjisi var hiç araştırılmış mı misal, karadeniz'de dalga enerjisiyle elektrik üretilebilir mi ? karadeniz, almanların yaptığı gibi içlerine doğru rüzgar santralleri kursak ? yav yeter artık dünya'yı 100 yıl önceden takip hastalığından artık kurtulalım.
 • güneş ve rüzgar santralleri kurulsa bu sefer orası bizim meralarımız meralarımız katlediliyor dersiniz nükleer kursak radyasyon dersiniz.kömür santrali kursak is pus dersiniz.hidroelektrik kursak dereler kurutuluyor doğa katlediliyor dersiniz abi iyi güzel de biz elektriği nasıl üreteceğiz ona çare söyleyin arka bahçemizde doğalgaz yatakları yok ki doğalgaz santrallerinden üretelim.yok anasını satayım oda yok. yok işte yok yani birilerine göbekten bağlamayalım şu enerji mevzusunu kömür falan fişman demeden köprüyü geçene kadar katlanacağız gülü seven dikenine katlanır.ülkenin en büyük harcaması enerji yapacak birşey yok madem çok duyarlısın o zaman günlük telefon,tv,bilgisayar kullanımını azalt günlük 1 saat az çalıştır bak o zaman gerek oluyor mu böyle santrallere
 • büyüdüğüm köye komşu bir köyde yapılacak olan santraldir. köyüme maksimum. 10km mesafede. 35 yıl yetecek rezerv olduğu söyleniyor. 35 yıla kadar millet marsa yerleşecek biz hala...

  köylüler sıkıntılı, köydeki hayat gün geçtikçe daha zorlaştığından yeni nesilde köyde kalmıyor. kalmayı isteyenler ise bu gibi olaylarla kalmanın faydasız olduğunu düşünüyor. köylüler tarafından imza toplandı itiraz edildi. bir kanala uzunca konuşmalar yapıldı ama haber bülteninde 15sn yer verildi. bu yerin türkiye'nin en verimli tarım alanlarından olduğu söyleniyor. bu yüzden burayı kaybetmemek daha önemli hale geliyor.

  imza vermek taş çatlasın 3 dakikanizi alacak. sizden ricam imza atın sayın sözlük ahalisi.
 • +1 ile desteğimi verdim gitti.

  milyon imza toplaması gereken kampanya.
 • zaten şeker fabrikasının rezalet kokusuyla bütün bir şehrin çarşısı hava olarak mahvolmuş durumda, buna bir de kömür kazanlarının leş kokusunu ekle. daha ne istiyorsunuz bu şehirden amk?
 • koca sehri zehirlemeye karsi atilan bir adim fakat bu change.org'tan bir sey degistigini gören,duyan var mi ?meraktan soruyorum.