şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir büyükşehir belediyesi ve eski'nin çalışmaları neticesinde ılıca barajı projesine akp'li yerel yöneticilerin getirmiş olduğu engellerdir.

  eskişehir'in çeşme suyunu bilen bilir, türkiye'nin en kireçli sularından biridir ve içilmez.
  şu anki çeşme suyu porsuk barajından temin edilmektedir, lakin porsuk barajı eskişehir'in artan nüfusunu ilerleyen yıllarda karşılamayacağı sonucuna varılmıştır, kısacası ilerleyen yıllarda eskişehir su sıkıntısı çekebilir.

  buna binayen ebb ve eski'nin ılıca barajı çalışması için, daha doğrusu eskişehir'deki her hanenin çeşmesinden kaliteli su akması için ayrılan meblağ akp'li yerel yöneticiler tarafından oy çoğunluğu ile reddedilmiştir.

  kişisel görüşüm artık akp her chp'li belediyeyi man adası belgeleri neticesi ile cezalandıracak ve yerel chp'li yönetimlerin hizmet verme hızını keserek kendine puan toplamaya çalışacaktır.

  yılmaz büyükerşen'in il genel meclisi'ndeki konuya ilişkin açıklaması. ve eskişehir ılıca barajı ve porsuk barajı ile ilişkin yılmaz büyükerşen'in önceki açıklamaları.
 • eskişehir'deki her projenin önüne bir engel koyan malum partinin yeni engelidir. bir de engelsiz olaydı şehrin avrupa şehirlerinden farkının kalmayacağı aşikar. şuanlık tek sorun insanların gözünde trafik gibi duruyor. bunun çözümü ise alternatif yollar (ki bir tanesi haller yanından espark arkasına açılarak çözüldü) ve tramvayın malum yerlerde yeraltından geçiyor olması. (ki bunun için de ciddi proje ile arge yapılıp baya sermaye gerekir ama belediye veya büyükşehir desteği nereden alabilir bilemiyorum.

  malum kütüphanemiz (eski stadyumun yanındaki) bile kazılıp farklı sondajlarla bakıldığında 2 hafta boyunca çıkan yeraltı suyunu kurutmaya çalıştı mühendisler. (nitekim kuruttular bir şekilde ve doldurdular.) yeraltı suyuyla ilgili gerekli düzenleme yapıldığında tramvayın belli bölgelerde yeraltından geçmesi için hiçbir engel kalmamış olur. bir nevi metroya döner. hayal gibi gelebilir ama hayal değildir. bkz: bursa metrosu. o da anlatılsa hayaldi ama yapıldı.