şükela:  tümü | bugün
1830 entry daha
 • türkiye'de köklü kulüplerin kötü yönetimler nedeniyle serbest düşüşe geçip bazen amatöre kadar gerilediğini son yıllarda çok gördük ne yazık ki... maçları izleyemesem de puan tablolarını düzenli olarak takip eden birisi olarak kaç kez eksi puanlarla devam eden, sezonu 34 maçta 2-3 galibiyetle tamamlayan takım gördüm, hatırlamıyorum bile. hepsi birer birer düştüler; bazıları indiği yerde de tutunamadı, profesyonel futbol sahnesinden silininceye kadar düştü.

  bu açıdan eskişehir'e inanılmaz saygım var. düşen takımlara yok değil... eskişehir'e ayrıca, daha çok var. kulüp veya taraftarı hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu insanlar gerçek bir bağlılık ve taraftarlık örneği göstererek kulüplerini hayatta tutmaya çalışıyorlar. canla başla direnen bu insanların hatrına umarım bu takım yine düze çıkar ve hak ettiği yere gelir.

  bakarsanız eskişehir ve ona benzer kulüplere küfürler yağdıran kitlenin genelde üç büyüklerin taraftarı olduğunu görürsünüz... ha şehrinde kutlama yaptı diye başka takım forması giyenleri döven kişileri ben de asla tasvip etmiyorum. bu hiçbir koşulda hoş görülmemeli. öte yandan takıma "şikeci" diyenlere bakın: her biri şikenin, yolsuzluğun alâsını yapmış kulüplerin taraftarıdır. bugün bakıyorsunuz, bir tane maç oynanıyor, iki taraf da birbirini şikeyle suçluyor. ulan sahadan ne sonuç çıkarsa çıksın satılmış diyorlar, şike diyorlar. böyle bir zihniyet.

  kusura bakmayın ama böyle bir atmosferde kimsenin anadolu kulüplerine çamur atmaya hakkı yok. bu ülkede futbolda adaletsizlik bitirilecekse en başta en tepedeki kulüplerin gitmesi lazım. diyorum ya sevin ya da sevmeyin, eskişehirspor bugün çok güzel bir ders veriyor hepimize. umarım taraftarlarını mutlu edecekleri günler de gelir. antin kuntin belediye takımlarındansa eskişehir olsun.
 • bir gün hakkettiği yerde olacak olan efsane.
 • bir gün hak ettiği yerde olacak olan efsane.

  umarım birkaç küme daha düşer.
 • hakkı olan yer taraftarının kalbidir. amatör kümede de olsa süper dediğiniz, sahtekarlıklarla dolu hakemler ile maç kazanılan, ligde de olsa taraftarı yanındadır. onun için bu başlıktan siktirip gitmelisiniz. biz konuşulacak büyük takım dediklerinizden değiliz. bizi konuşmayın. bizi bize bırakın.
 • en dibe de düşse tribünleri her maçta dolu olacak bir aşk.
1 entry daha