• korkak insanların yaşadığı bir şehrin takımı. halil ünal ve mesut hoşçan rizede,trabzonda yapsaydı bunları şehrin içinde ne kendi gezebilirdi ne de tırları.oyle bir kene hikayesi ki bu;şu anda bile takımı kayyuma bırakmamak ve hırsızlıkları unutuluncaya kadar en diplere düşürmek için piyon başkanları ön plana koyup geriden takım yönetiyorlar.
  • bir kocaelispor taraftarı olarak köklü anadolu takımı eskişehirspor'un bu durumda olmasına üzülüyorum, biz bölgesel amatöre kadar düştük ama toparlandık şuan 2.ligteyiz süper lige doğru dönüşteyiz.
    fakat taraftar olarak sessiz kalmayın, eskişehirspor bölgesel amatöre düşmeden müdahale edin yoksa çıkmanız çok zor olur o bataklıktan.
  • klübü düşürdüğü bu durumdan kaynaklanan borçlar halil ünal’dan yasal olarak tahsil edilemiyor onu anladık, peki bu başgan eskişehir sokaklarında nasıl dolaşıyor?
  • maçlarda 75 dakika taş gibi oynayan çocuklar son 15 dakikada sürekli kaybediyor. bugün de ilk galibiyete çok yakınlardı fakat 90+5'de golü yiyerek menemenspor'la evinde 2-2 berabere kaldı.
  • yine çarpıştırsak kelimeleri
    aşk yenildi hayal kimle beraber
    aşk gibi düşüyor kümeleri de
    şu benim efsanem eski es ki
    eskişehirspor es be birader!
    haydar ergülen

haydar ergülen'in zamanında hakkında şöyle güzel bir yazı yazdığı kulüp ne yazık ki 2. lig'e doğru yol almakta.

yazık gerçekten de. her yönüyle lige renk katan köklü bir kulüp oysaki eskişehirspor. bizim sitede de hakkında bir yazı yazmıştı barış ışık.
  • türkiyenin en önemli şehir kulüplerinden biri olan spor kulübüdür.

şanlı eskişehirsporu, içinde bulunduğu zor durumdan bir nebze bile olsa çıkarabilmek adına elini taşın altına koymuş futbolseverler olduğunu görmek çok güzel.

eskişehirspor proje

projenin duyulması ve türkiyenin en önemli şehir kulüplerinden biri olan eskişehirsporun yok olmaması için desteğinize ihtiyacımız var.
  • tassakli bir is adami almadan iflah olmayacak kulüp.para lazim cok para
  • geçen sene bir alt lige düşseymiş daha hayırlı olurmuş.

adanaspor maçını izledim bilal ceylan için, eskişehir için de 1-2 şey yazayım.

takım pozitif futbol oynamaya çalışıyor ama hem tecrübe hem fizik hem de kalite eksikliği ile 1. ligden uzak bir görüntü çiziyor.

yanlış görmediysem (kücük bir ekrandan çamur gibi bir görüntü ile izledim special thanks to beinconnect) savunmada 4'lüyken hucuma çıkarken 3'lüye dönüyorlar. mehmet özcan 3'lünün merkezine geçiyor bekler çizgiye basıyor ve kanatlardan içe doğru kat ediyor.

aslında antep gibi hucumda 3'lü defansta 5'li dursalar kadro kaliteleri açısından daha mantıklı olur gibi geldi ama bilemem.

bu 3'lü oynamanın şöyle zaafları oluyor. merkezde kesici eksikleri var. mehmet baya iyi oynuyor ama yetmez. beşiktaş'tan biliyoruz bu taktiği ön alanda güçlü bir press oyunun olmalı, top tekniğin yüksek olmalı. öyle top kaptırarak, hucum bitiremeyerek, kaptırdığın topu hızlıca geri kazanmadan oynayamazsın bu oyunu. bir süre sonra sürekli geri koşmaya başlıyor eskişehir ve oyuncular resmen bitiyor saha içinde.

mehmet'i çok begendim bu arada, beşiktaş için neden düşünülmüyor anlamadım. belki sezon sonu gelir. sergen hoca'nın oyununa uygun bir oyuncu aslında.

bilal ise süper lig topcusu, sakatlık falan yaşamasa iyi bir süperlig kariyeri olacağı çok net. orta yeteneği üst düzey. eskişehir'de istatistik yapmaması yanıltmasın bugün 2 tane orta açtı ilk yarım saatte nasıl gol olmadı anlamadım. normal bir takımda oynasa bugün 2 asist yazardı. savunmada defoları var ama onu da söyleyeyim 1. gol ve yanlış hatırlamıyorsam 3. golde orta açtırdı. gerçi 3. goldekini ayağını da soktu ondan sekti sonra tam uzakaştırılamayan top gol oldu. 1. golde de baya bastı oyuncuya adam çizgiden açtı en son adanalılar önce indirdi sonra sektirdi 3. oyuncu attı golü. yani savunma açısından skandal bir goldü. ceza sahasında 3 kere vurdurulmaz o topa. hızından şüpheliyim biraz ama 80'den sonra eskişehir geride iyice alan buldu ve 3 kere falan bilal 60 metrelik deparlarla durdurdu hucumu. zaten o kadar çok geri koşuyor ki eskişehir herhangi bir sporcunun maç içinde devamlılık sağlaması çok zor. top tekniği iyi ama defansını pek tutmadım yani. hızında sorun yoksa ögrenilir şeyler bunlar. yaşı çok genç tecrübe ile olacak.

eskişehir'in de allah yardımcısı olsun, işleri çok zor ama ben bir alt ligden düştükleri sene çıkacaklarını düşünüyorum. belki altligde alınacak bir şampiyonluk şehri kenetler ve süperlige çıkacak dayanak noktasını oluşturur. yanlış hatırlamıyorsam ankaragücü 2. ligde şampiyon olduğunda baya baya konvoylarla falan kutlanmıştı şehirde.
  • bugün kulüp başkanı mustafa akgören duygusal bir basın toplantısı yaptı ve artık küme düşeceklerini belirtti ancak borç dosyalarının çoğunun kapatıldığını veya yapılandırıldığını anlattı.
    asıl önemli olan eskişehir taraftarına ve eskişehir'e sempati duyan,kulübün kapanmasını istemeyen sporseverlere seslenerek önümüzdeki hafta hayata geçecek iki projeye destek istedi.
    birincisi fidan bağışı.20 tl karşılığında bir fidan bağışı yapılarak orman bakanlığı ile anlaşmalı 10 tl'si eskişehirspor'a kalacak.
    ikincisi ise kripto para olacak olan eses token.bunun gelişimini merakla bekliyorum.
    bir fenerbahçe taraftarı ve eskişehir'i çok seven birisi olarak iki projeyede destek vereceğim.
    umarım bu karanlık tünelden zorda olsa çıkmayı başaracak eskişehirspor..
  • bu sezonki ilk galibiyetini az önce bandırmaspora karşı 2-1 almıştır.
hesabın var mı? giriş yap