şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne asil bir kadındı ama ya di mi? sevdiği adam baran (eşkıya) mapuslara düşmüş, kadının o gün bugündür ağzını bıçak açmıyordu. ne zaman bu filmi izlesem eski sevgilim jeje aklıma gelir. kendisiyle güneydoğu’da askerlik yaparken tanışmıştık. kumral, simsiyah gözleri, üzerinde çiçek oyalı bir şalvarı ile resmen bebek gibiydi.

daha sonra kendisiyle çıkmaya başlamıştık. askerliğim bitince ben memleketim olan kastamonu’ya gitmiştim. tabii ki görüşmelerimiz hiç kolay olmadı. arada km’lerce mesafe vardı. fakat aşkımız o kadar büyüktü ki, hiçbir engel bizi birbirimizden alıkoyamıyordu.

daha sonra bir gün jeje benden kredi kartı çıkarmamı istemişti. bu istediğine anlam verememiştim. çünkü kendisi parayla, pulla işi olan birisi değildi. baktım son zamanlardaki tavrı epey değişti, sürekli para, kart, alışveriş diyor ben durumdan rahatsız oldum ve jeje’yi terk ettim. yani ayrılmıştık.

aradan 2 yıl geçti. bir işim dolayısıyla tekrar jeje’nin memleketine gittim. haliyle eski anılarım depreşti ve jeje’yi aramaya koyuldum... birkaç köylüyle görüştükten sonra jeje’nin evlendiğini öğrendim. yıkılmıştım. yok lan ne yıkılacağım. ama içim biraz tuhaf olmuştu. sonra jeje’yle 1 dakika da olsa görüşüp o’na merhaba demek için oturduğu köy evinin çevresindeki kahvehanelerde takılıp durdum. çok geçmeden de jeje’yi evden çıkarken görmüştüm, içimde büyük bir heyecanla hemen arabamla peşine takılıp köyün kuytu yerinde de önüne durdum ve karşısına çıktım.

jeje beni görünce başörtüsünü hafif şekilde düzeltip titrer şekilde ağzından şu cümleler döküldü; ne ne neden geldin keşkıya? bu arada benim önceden çok fazla cigara içtiğimden dolayı lakabım keşkıya idi. seni görmek için geldim dedim jeje. fakat jeje’nin konuşmalarında bir sorun fark ettim. sesi hem kısık, hem de kelimeleri tam olarak telaffuz edemiyordu. sonradan öğrendim ki meğer jeje ben o’nu terk edip gittiğimden beri konuşmuyor ve ağzını bıçak açmıyormuş.

çok üzülmüştüm, o an göz yaşlarım adeta arabanın silecek suyu gibi fışkırarak dışarı akıyordu. işte o zaman anladım ki, aşk, sevgi... bunlar çok kıymetli şeylerdi. ve bu yüzdendir ki ben de kendime ceza vermek amacıyla o gün bugündür hayatıma kimseyi almadım.

jeje en son sizin köyde ne baz istasyonu ne de internet altyapısı yoktu ama, umarım buraları bir şekilde okuyorsundur. seni ömrümün sonuna kadar seveceğim jeje bunu bil yeter.

hoşçakal kıymetlim.

viskisi olan da bir duble koysun. görmüyor musunuz halimi? illa ben mi söyleyeceğim size? hayret bir şeysiniz ya.
  • eşkiya filmindeki keke 30 senelik evlidir ama hala bakiredir.

ya seni jeje ..
  • 30 sene hiç konuşmayan bir insanın bir anda konuşabilmesi tıp camiasını ve hatta evrim teorisini kuşkuda bırakmıştır.