şükela:  tümü | bugün
  • asrı saadet'te var olan bir ensar modelidir. haydi muhteremler.
  • birincisi, buna paylaşmak denmez, eğer ortada nüfus sıkıntısı varsa çok eşlilerin tek eşliliğe dönmesi vardır. kadının da rızası burada önemlidir.

yani çok eşli olan insanlar, karşılıklı rıza ile boşanıyor ve nüfus değişimi söz konusu oluyor. boşanan insanlar da kendi tercihleri ile evlilik yapıyorlar.

yoksa senin beyin damarlarının içinde geçtiği gibi: "şunlar şunlar çıksın, sen şunu seç, ben de bunu alayım" yok. bunlar genelde senin kültürel algın içinde olan şeylerdir.

karşılıklı rıza ilkesi ile eşcinselliği, gruplu, eş değiştirmeli, hatta kişinin kendi öz kardeşi ile cinsel beraberliğini savunan insanların burada gördüğü problem nedir onu anlayamadım:

(bkz: ateizm ve ensestlik)
  • tarihi vesikalarda bahsi geçen bir mübarektir. burada tarihsel bir hadiseden bahsediyoruz. cahil çomar ne yapıyor, üzerine alınıp havlıyor. tipik.

(bkz: çomar ahlakı)
  • swingerların kardeşlik duygularına değer ve önem veren dini bütün insanlar olduğunu gösterir.
  • googledan baktım, hayretler içinde kaldım. gerçekten varmış. ateist sitelere, islam karşıtı sitelere girmeye hiç gerek yok, islami sitelerin kendisi sizi şaşırtmak için, kafayı yedirtmek için yeter de artar bile. oha ulan. okuduğum link yukarıda 4. entry de alıntılanmış zaten. olay baştan sona hayret verici . en şaşırdığım, tuhaf kısmı da şu yorum:

'' fakat, bir erkeğin gayretini, namusunu allah rızası için -meşru bir yolla- terk etmesi ve iman kardeşliğiyle kardeş olduğu bir kimse için bu fedakârlığı göstermesi, takdire şayan bir kahramanlıktır. bu olay sahabenin allah yolunda nasıl feragat ve fedakârlık gösterdiklerinin de bir canlı örneğidir ''

tam da yeri geldi söylemek lazım; hani marjinal bizdik lan.

gerçekten bir dinci ile baş etmek imkansız.
  • yine mi ensar lan!
  • (bkz: ekstragavat)
  • @sidon win dediğim başlık.
  • hayır paylaşmışlar neyse de bir de cenneti garantilemişler

valla güzel din lan islam, özellikle işin içine uçkuru soktun mu cennet garanti.

eminim şu an aramızda aynısını suriyeli kardeşlerine yapıp cenneti kazanmak isteyen bir çok müslüman var aramızda. hiç çok eş falan demeyin bu ülkede çok eşli baya bir insan var, inanmayan istanbul başakşehiri şöyle biz araştırsın, gezsin