*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çeşme alaçatıdaki esnaf isimli eğlence mekanına kapıdaki arkadaşım vasıtasıyla 5 kişilik rezervasyon yaptırdım. mekana giderken 1 arkadaşımız rahatsızlık geçirdiği için gelemedi. mekanda 4 kişilik servis aldık. hesabı istediğimizde bize 5 kişilik hesap geldi. mekanın işletmecisiyle konuştuğumuzda sistemlerinin böyle olduğunu ve 5 kişilik ücret almak zorunda olduklarını belirtti. ben de kendilerine aldığımız servis karşılığında ücret ödemek istediğimizi belirttim ama kabul etmediler. sırf arkadaşlarımıza rezil olmamak adına olayı büyütmedim yoksa niyetim ücreti ödememekti. türkiyeyi bırakın dünyanın hiçbir yerinde böyle bir rezillik yaşamadım. insanlık hali bazı sıkıntılar yaşayabilirsiz. mekanda hizmet vermediği karşılığı sizden talep edemez. bu mekanın bu paragöz tavrını düşünüp o şekilde hareket etmenizi öneririm. umarım ki insanlar bu fırsatçıları farkeder ve mekanlarını kapatmak zorunda kalırlar

  edit1: şunu belirtmek isterim ki esnaf alaçatıda fix menü ücreti ödeniyor. o da kişi başı 275 tl dir. bizden istenen ücret 1395 tl olmuştur. 20 tl meyve tabağına yazılmış. herşey dahil menüye o dahil değilmiş. 1 arkadaşımız gelmediğinden 275 tl fazladan ödedik.

  edit2: kendilerinin instagram hesabına konuyu ayrıntılı dm ile yazdım. cevap verme gereği duymadan kalp atmışlar. ya gerçekten böyle bir işletme mantığı olur mu?
 • şimdi sektörde çalışan biri gelip, "sizin bilmediğiniz şöyle böyle şeyler var ondan böyleler oluyor" diye mekanı haklı çıkarmadan hemen yazayım, bunun adı adam sikmektir değerli ekşi sözlük kullanıcıları, izah edilebilir yönü yoktur. puanım 10/10.
 • 5 kişilik rezervasyon yaptırıp 4 kişi giderseniz manhatten’daki restaurantların yarısı sizi masaya bile oturtmaz. yaşanan büyük rezillik sayılmaz, çok takmamak lazım.
 • 18 kişilik rezervasyon yapılıp hiç gidilmeyesi mekanda yaşanan rezillik.
 • bari o gelmeyen servisi paket yapıp yanınıza verselerdi. o zaman bir nebze de olsa "şirket politikası" arkasına saklanmaya gelirdi. ayrıca müşteri sipariş etmeden masaya getirilen her şey müessesesinin ikramıdır. meyve tabağı, su, salata, patates kızartması farketmez. bakmayın şimdi çakal esnaf sormadan getirip masaya koyuyor sonra hesaba kitliyor.
 • "esnaf küçüktür ama mide bulandırır" diye düşündüren mekan..

  işte bunlar yerle yeksan ediyor alaçatı'nın prestijini, bodrum esnafıyla aynı hareketleri yaparsanız nasıl olacak bu işler..