şükela:  tümü | bugün
 • tayyip erdoğan'ın güneydoğuda terör olayları dolayısıyla dükkanını kapatma durumunda kalan esnaf ahalisine yönelik söylemi.

  ''herhangi bir esnaf tehdit neticesinde kepengini indirirse cezai müeyyideye uğrayacak. çünkü bu iş sadece güvenlik kuvvetlerinin değil ki. vatandaşlarımız da direnmeli; kendisini tehdit edenlere, “kapatmıyorum” diyebilmeli. esnafın geneli böyle bir tavır sergilerse, onlar gelip de “kepengi indir” diyemez. şu anda emniyet güçleri, silahlı kuvvetler, köy korucuları çok kararlı gidiyor. bundan sonraki süreçte teröristler o kadar rahat cirit atamayacak.''

  nedense bu adamın böyle bir özelliği var.
  15 temmuz darbesinde de halkı sokağa mücadeleye davet etmişti.

  ''allahını seven defansa gelsin'' diye bağıran halısaha abileri geliyor aklıma.

  link
 • "kendisini tehdit edenlere -kapatmıyorum- diyebilmeli...

  ...hatta gerekirse oracıkta domalıp -sikseniz de kapatmam- demelidir."

  kaymakamının can güvenliğini sağlayamayan yönetimin, halkının can güvenliğini tehlikeye atması yönünde yaptığı zorlama. inanılır gibi değil.
 • anlami ise tam olarak sudur:

  -siz kapatmiyorum diye direnin, onlar da sizin götünüzden kan alsinlar, sonra tarafsiz medyamiz da bunu haber yapsin terör gerilimi ve kaos artsin. çünkü oradaki esnafa ne polis ne korucu ne de asker sahip çikacak. devlet her zaman oldugu gibi kendi çikarlarinin pesinde.
 • direnirse ne mi olacak? önce kendisine para cezası verilir, para cezasını ödemezse dükkanına molotof atılır. o da olmazsa bir akşam dükkanını kapatıp evine gittiğinde öldürülür. olsun ama hiç olmazsa direndi der, sayın rte.
 • ne yapacagini bilmez hale gelen esnaf kapatsa devlet kapatmasa teror .... o zaman her esnaf dukkanina koruma sagla .... ondan sonra millet niye goc ediyor....
 • serbest piyasa ekonomisi ile komunizmi karıştıran dövlet böyüğümüz.
 • korkutan söylem. ülkeyi her tür saçma kargaşaya, sonu olmayan savaşlara sokabileceğinin ve yüzbinlerce, milyonlarca türk'ün ölümünü bile umursamayacağının göstergesi. kimse kahramanlık edebiyatı yapmasın. tek bir canı bile önemsemeniz lazımken, önce 10 şehit gelmesine alıştınız, sonra bombayla 100 sivilin öldürülmesine. uluslar (ya da halk mısınız millet misiniz neyseniz) böyle yok olur işte.
 • bir tek esnafın kepengi kalmıştı karışmadığı... kaç gündür konuşuyorduk zaten ne olacak bu esnafın hali diye.

  (bkz: teşekkürler uzun adam)
 • her ideolojinin işine gelen kısmını alan topluluklar için normal söylem. işine gelince islam, işine gelince paganizm, işine gelince serbest piyasa, işine gelince komünizm. ne güzel yaşıyonuz siz öyle be...
 • yüzlerce korumayla dolaşan, gideceği, geçeceği yerleri bir gece önceden kapatan, potansiyel tehdit olabilir korkusuyla insanları toplatan, siz önden gidin ben arkanızdan geliyorum diyerek yüzlerce insanı ölüme gönderen bir başkomutanın sözleri.