şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kavga başlangıcında çarpı+üçgen+kare tuş kombinasyonuyla yapılan tekme. efendim şimdi, ortalık elektriklenince esnaf kardeşimiz lafları sıralamaya başlar: "sen daha top oynarken ben ablanı skiyodum" gibi. karşı tarafın elini kaldırması esnaf special move için tetikleyici nedendir. (bkz: bir kere o eli indir)

sözlüğün gerçek vasfı olan tanımlamaya gelince; bu tekme diğerlerinin aksine yukarıdan aşağıya doğru atılan bir türdür. karakteristik özelliği önce bacağın sonuna kadar açılması, sonra da aşağıya doğru (karşı tarafın bileği doğrultusunda) indirilmesidir. bitirişi ise takdire şayandır; esnafın ayağı diğerinin bileğine bastırılır, ve ayak ucuna kadar sürülür.

bu hareket biri tarafından tutulurken yapılırsa ve bir de "amuna korum lan" efekti eklenirse tadından yenmez olur.
  • bu tekmeyi uygulayan karakter, esnaf aleminin, daha doğrusu o çarşının atar elemanıdır. ağır abisi değildir, olsa kimse el falan kaldıramaz zaten. çoğunlukla kahve işletmecisiyle arasını daimi iyi tutan bir kuyumcu ya da kuruyemişçidir.
  • cumartesi günü vakit geçirmek için teker teker esnafları dolaşıp yüzlerce ürünün fiyatını ve özelliklerini sorduktan sonra hiç bişi almadan dükandan çıkmaya çalışan memur 'un, tezgahın öte yanından street fighter daki dalsim amcam gibi yediği uzun ve popoda sağlam bi morartı bırakan tekme çeşididir..
    kesinlikle tavsiye edilmeyen bir tekme çeşididir , ki mazallah kuyruk sokumunun dibine veya makat' a denk gelmesi durumunda oluşucak morartı dışında suratta garip bi büzüşme , yaklaşık 3 saat boyunca ayrık bacaklarla penguen gibi dolaşma zarureti ve 3 gün boyunca dışkılama sorunu yaşatabilir.
  • kesinlikle ama kesinlikle tekme için kullanılacak bacağı örten kumaş parçasının üst kısmından elle hafif çekildikten sonra yapıştırıldığı tekme.
  • bir de bunun uzaktan akrabası vardır: milletvekili tokadı.