şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • kazıkçı yerlere karşı dikkatli olayım diye, erinmedim ve enrtylerin hepsini okudum.

ortaya çıkan sonuç aslında şaşırtmadı. kısaca türkiye'nin tamamı.

türk milleti olarak aslında hiç düzgün bir millet değiliz.
  • cunda adası bu alanda zirveyi zorlar. özellikle sahildeki balık restorantlar...

önce ısrarla '' ortadan ikiye bölmeyin, tam parça olsun '' dediğim halde balığımı dört parça halinde sundular. sonra hesabı öderken almadığım mezelerin adisyonda olduğunu gördüm. haliyle 5 kuruş bahşiş bırakmadım.
    orospu çocuğu garsonun suratını, bakışlarını görmeliydiniz, resmen küfür etti bakışlarıyla. sen önce insan ol, kaliteli hizmet sun bahşiş zaten gelir kendiliğinden.

sırf bu tip şeref yoksunu küçük esnafla muhatap olmamak için herşey dahil konseptini tercih edesi geliyor insanın.
  • (bkz: garipçe)

kesinlikle gitmeyin. bir bok yok değmez.
  • düzce esnafı esnaf değil zaten yüzüne bakmazlar adamın, pazarlık desen hepsi tok satıcı fındık var çünkü ihtiyaç yok paraya. sanayi esnafı desen ölücü düşene bir de o vurur, sakın durmayın
  • denize kıyısı olan her yerde s.kerler. kural böyledir. sağlam kazık yemek istemiyorsan bozkıra alalım. misal kütahya, simav. yaşam bedava. oh, mis. sungurlu da olabilir. akdağmadeni de.
  • marmaris -selimiye-
  • genel olarak kocaeli.

istanbul’dan öğrenci olarak gidip 6 ay dayanabildim bu berbat şehre ve insanlarına. izmit’te bir gün bir kahvehanenin önünden geçerken içeri girip adama tuvaleti kullanabilir miyim demiştim 2 lira verirsen kullanırsın dedi ve ciddi ciddi para aldı benden. bütün şehir %90 oranında yabancı ve öğrenci gördüğü anda sikmeye kalkıyor.
  • alaçatı
  • bodrum
  • genel olarak ülkenin doğusuna doğru gittikçe artan yerlerdir. trakya bölgesi ve iç anadoluda eskişehir ise gayet öğrenci dostu ve uygun fiyatların bulunduğu temiz şehirlerdir.
224 entry daha