şükela:  tümü | bugün
364 entry daha
 • internetten 200 lira olan perdeye 800 lira fiyat ceken esnafin zirlamasidir efenim, tez zamanda en acili sekilde batmalarini yuce allahtan niyaz ederim. selam ve dua ile

  edit: esnaftaki ayni marka, ayni kalite, ayni dikim perdeyi kargo dahil 200 e aldim, aglayarak gunlugunuze yazabilirsiniz kips

  edit2: adam kaziklayamadigi icin cahil salak falan demis cok acimis kiyamam. bak arkadas perdede sorun cikarsa onu birakip yine internetten baska bir perde alirim, gider 14 gun icinde iade surecini baslatir degistiririm ama sana 4 katini vermem. insallah amazon perde olayina da el atar belli ki cok lazim.
 • yakında semerciler yada keçeciler gibi yitik meslek gruplarına dahil olacaklar.
 • milleti kazıklıyamadıkları içindir.
 • bakkallar ölürken hepiniz oradaydınız.
 • çağa ayak uyduramayanla işimiz yok.
 • ınternette 200 lira olan perdeye 800 lira cektirmek zorunda olan sistem yuzunden bu haldeler. halbuki sikayetci olmalari gereken yer e ticaret yapanlar degil.
 • internette 200 liraya satılan perdeye 800 lira çekiyoruz demiş biri bilmeden.
  birincisi perde dediğiniz şeyin çok fazla teferruatı vardır. pile oranı, kullanılan ipliğin kalitesi, astarı, kumaş kalitesi gibi birçok şey fiyata maalesef direkt olarak etki ediyor. ayrıca internette yok fiyatına satılan perdelerin tamamına yakını fabrikalarda kalite kontrolden geçemeyen 1a ürünlerdir. bir iki yıkamadan sonra demek istediğimi anlarsınız. evet kazanıyoruz ama sandığınız kadar çok değil :)
  ekleme: dükkan sahiplerinin istediği fahiş kiraları, stopaj, bin tane vergi ve diğer ücretleri de hesaba katmakta fayda var.
 • bu ülkede herhangi bir şeye karşı olmanın ve lobileşmenin sonuca ulaşabildiğini gördükleri içindir.

  taksiciler uber’e olan hırslarını konuyu politikaya ve oylarına bağlayarak çözüme ulaştırdılar, birilerinin oy telaşı onların başarısı oldu.

  şimdi aynısını esnaf deniyor. hayatlarına alıştıkları gibi devam etme tembelliğinde olan esnaflar en ufak bir ticaret devriminde seslerini yükseltiyorlar mazallah işsiz kalırlar diye.

  kimse esnafı ayakta tutmak zorunda değil! herkes kendi çözümünü kendi bulacak. alıştığın düzenin değiştiği için özür dileriz paşam diyecek halimiz yok, iş yapamıyorsan sektör değiştir ya da ayak uydur. ticaret durmuyor hatta gelişiyor, sadece ayak uyduramadığın için sen batıyorsun.
 • çamaşır makinası aldık geçen gün.

  evimin yakınındaki bosch magazasına gittik modellere baktık vs. magaza istediğimiz modele 5.400 fiyat verdi en son 5.200 olur dedi. başka bir mağazaya gittik 5700 fiyat verdi. bosch'un kendi internet sitesinde 4750 teknosa'da 4600. teknosa'dan indirimle 4200'e aldık.

  şimdi bir malın bu kadar çok fiyatı olmaz cuma sipariş etsem 500 lira fazla verecektim makineye. internet kullanamayan biri olsam 5.200'e alacam. satıcıya güvenen yaşlı biri olsa 5.700'e alacak bu aleti.

  tamam magazada ürün satmanın maliyeti vardır ama normal karı ne ise onun oranını kazanırsın. %50 fiyat da koymazsın yani.

  yani bu eski kafa ile fazla sürmez bu magazaların yayın hayatı.
 • irlandalı boksöre bulaşmayacaktınız aga.
  (bkz: serbest piyasa)
341 entry daha