şükela:  tümü | bugün
  • çok sık kramp acısı çeken birisi olarak, artık alışılagelmiş kramplardan farklı olduğu için ilk başta müthiş bi acı veren sonrasında ise garip bir zevk duyduğum olay.
  • çeneye giren kramp çıktıktan sonra , gıdıkta bıraktığı acıda gerçekten pek bir fenadır...
  • gayet küçük de esnesem başıma geleyazan olay. bu durum yüzünden, esnemekten almam gereken hazzı alamadığım için bu yarı esnemelerimden sonra çok sinirli olurum.*

bir de son bir-iki senedir oluyor bu nedense. ilk yaşayışımı hiç unutmam, ben onu kramp olarak nitelendirmemiştim, bundan sonra ağzım açık öyle kalıcam sanmıştım. ağız hipopotam gibi açık bir şekilde "laaaaaaan laaaaaaağn" diye bağırışlarımı asla unutamam.
    bu yüzden artık tam esneyemiyorum.... (bkz: çok yalnızım be sözlük)
  • son zamanlarda fazlaca yaşadığım, anlattığım insanların ise benle dalga geçmesine neden olan olaydır. kimse inanmıyor, şaka yapıyorum sanıyor. çözümü ise, çenenizi göğsünüze doğru bastırmakta saklıdır. bende geçiyor en azından.
  • gayet güzel esnerken çöteeenk diye çenenizin kitlenmesine yol açan durum. çenemden çıkan ses yüzünden her seferinde çenemin kırıldığını düşünürüm. sonrasında bir süre esnememeye çalışırım ama her güzel güzel esnemede de olmaz ki bu durum yahu, itirazım var bu duruma... ben kitlenmeden esnemek istiyorum da çenemin bunu pek taktığı yok.

(bkz: sözlük bana bir çözüm bul lan allahsız)
  • kramp giren yer tam olarak cene ile adem elmasi arasindaki bolgedir. genelde art arda pek cok kere esnedikten sonra olur. yani en azindan bendeki sekli bu.
  • cozumu soyledir: kramp hissedildigi anda, sertlesen bolgenin ortasina (genelde cenenin alti) hemen bas parmak ile bastirilir. bir kac saniyelik didismenin ardindan kramp vaz gececek ve agiz kapanabilecektir.
  • boynu sırta doğru gerdirerek de geçiyor anlaşılan bu kramp hali... tecrübelerden anlaşıldığı kadarıyla boynumuzu öne arkaya sağa sola hareket ettiriyoruz mal gibin beklemiyoruz geçsin deyu...
  • kulağa kadar tüm yüz kaslarınızın acı içinde kasılmasına yol açar...