şükela:  tümü | bugün
  • esperanza isimli 2007 senesinde kaydedilmiş albümü en az bir kere dinlenilmesi gereken caz bascisi ve vokalisti. henüz 24 yasinda olmasına ragmen inanılmaz bir olgunluk var müziginde. 21 yasinda berkley müzik okulunda profesor olmayi basaran ve tarihe gecen, ayni zamanda cok cok güzel denilebilecek bir hanim kizimiz. maalesef albümleri turkiye de bulunmuyor ama yurt disinda tanidiklariniz varsa ugrasin edin bir tane getirtin.

edit: vay arkadas ne baslik parsellemisiz.
    edit2: berklee olacakmış ra rul uyardı.
    edit3: rau ru imiş uyaranın nicki. nasıl nick lan bu?
  • ilk solo albümünün adı "junjo" olan kontrbasçı hatun. ayrıca; stanley clarke, joe lovano ve fourplay çalışmış olduğu isimler arasından bazılarıdır.
  • 23 ekim 2009'da crr'de joe lovano ve ekibiyle birlikte sahne alan kontrbas perisi.
  • 53. grammy ödüllerinde en iyi yeni sanatçı kategorisinde grammy kazanmış şarkıcı.
  • kendisinden bugun haberdar oldum.
    olmaz olaydim.
    sabahtan beri youtube'da esperanza, rapid'de esperanza, google'da esperanza...saatlerdir dinliyor, bakiyor, izliyorum.
    sesi..calisi..yetenegi...rahatligi..dogalligi..mutlulugu..sadeligi...

lao tzu demis ya hani, "do all without doing"
    bu kizin sarki soyleyisi, calisi bu iste. akip gidiyor. o nasil bi rahatlik. ben anca uyurken boyle olabiliyorum.
    yeni girl crush'imdir bundan boyle.

bakmadan gecilmesin: http://www.youtube.com/watch?v=rfsvxdmwzoo

sen efsane sarkilardan birini (bkz: overjoyed) beyaz saray'da, obamagillerin ve sarkinin asil sahibinin (bkz: stevie wonder) karsisinda, sarkiyi kendi tarzina adapte ederek boyundan buyuk bi muzik aletiyle hem cal hem soyle; ve de bu kadar rahat ol. yoo yooo gucukanim bu gadder de olmaz!

edit: ayrica dislerindeki gedigin, sacinin kivirciginin da hastasiyim, eklemeden gecemeyecegim!
  • 53. grammy ödüllerinde kıl kuyruk justin bieber'i göt ettiği için kendisine çok minnettar olduğum abd'li jazz sanatçısı bir hanımdır.

(bkz: girdi mi)
  • kendisini canli dinlemis biri olarak soyleyecegim sudur: justin bieber'la herhangi bir cumlede bir arada kullanilmamasi gereken dahi muzisyen.
  • hem güzel, hem müzikten anlayan, hem mizah anlayışı olan, hem de cayır cayır kontrbas çalan supergirl. acaba pes de oynuyor mudur?
  • 16 temmuz 2012'de cemil topuzlu açık hava sahnesinde lyambiko ile aynı gece sahneye çıkacak çikülata renkli müzisyen. konserin ilk yarısında lyambiko ikinci yarısında da esparanza spalding sahne alacakmış. ilk yarı bir ikinci yarı iki olur.