şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de profesyonel espresso makineleri ve kahve degirmeni alacaginiz bir site: http://www.espressoperfetto.com/
  • sevgili gözlüklüler, birazdan yazacağım entry ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi üyelerini rahatsız edici derecede ağır övgü içermektedir. bu sebeple, bir zamanlar asistanım olan, lakin kendisinden 3 gündür haber alamadığım merova sizleri en inandırıcı necefli maşrapa duruşu ile oyalayacak.

dur merova!*

şu ülkede kahveye dair 1 ekipman alacağım zaman ziyaret edeceğim tek adrestir. bunun üzerine çıkacak başka bir firma da düşünemiyorum. olaydı da ekipman satma işine gireydim, firmamın böyle olmasını isterdim. eminim ki şurada necefli necefli durmakta olan merova bile isterdi.

o la la!
  • işini üst seviye yapan firma, garanti sürecini hızlı ve çok iyi yönettiler.
  • onu bunu bilmem de her ürünü oldukça fahiş fiyatlara satan bir firma kendileri. bazı ürünlere öyle bir fiyat biçmişler ki yurtdışından gümrük vergisi ve bir dünya kargo ücreti ödesem dahi bu adamların fiyatından çok daha ucuz hale geliyor, gerisini siz düşünün.
  • mağazasındaki hizmet anlayışını gün gün kötüye doğru değiştiren kahveci.

kavacık ta cafe &restoran olarak hizmet veren bir dükkanları mevcut. çekirdek kahvelerimi de buradan alırım bir süredir. sevdiğim yanı, starbucks gibi yanık kahveler değil, farklı kavurma derecelerine (city,full city, full city plus vs) ve nispeten yeni kavrulmuş kahve satmaları. paket üstünde kavrulma tarihi yazar ve bu pek 20 günü geçmez.

ancak son iki seferdir paketler üzerine tarih görmüyorum. sorduğunuzda hep yeni kavrulmuş ve unutulmuş oluyor. muhtemelen haklılar çünkü henüz bayat kahveye denk gelmedim ama 1 ay önce kavrulmuş kahve ile 1 hafta önce kavrulmuş kahveyi ayırabilecek kadar da uzman değilim.

bir de bunun üstüne %25 gibi fahiş bir zam yaptılar. dolar arttı anladık da bir anda sokmasaydı iyiydi..
  • euro 4,90 dan bu yana %7 artmasına rağmen avrupa menşeili kahve makinelerinde tl bazda %25 zam yapmış kuruluştur.

nasıl bir dünyada yaşadıklarını anlamış değilim.