şükela:  tümü | bugün
137 entry daha
 • mağdurun nerede durduğu kimin eşi olup olmadığı ilgilendirmez. yapılan bir kadına ve insan haklarına saldırıdır..

  hayır var kardeş bu adamlardan, düşünsene gerçek hayatlarına kime nasıl kıyametler yaşatıyorlar..
  bazen diyorum herkese vermesek mi sosyal medyayı ama sonra çok istiyorum bazı insanların hiç ağzı dili, kolu bacağı da olmasa; hayır zaten beyin yok..

  edit: herkese vermesek mı dedik de, komple kısıtlama demedik.. şimdi bak, bu da manyaklık aslında..
  bu da insan haklarına saldırı
 • kim olduğu belli olmayan hıyarın birinin ettiği malca bir laftan bu kadar mağduriyet sağmak ülkede sadece bir kesimin yapacağı iştir.
  edilen binlerce laf var, onları tarayıp aralarından en aşağılık olanını alıp, aha işte bak hepiniz böylesiniz diyenlerin de o hıyardan farkı yok.
  edilen laf terbiyesizce ve malca, evet denecek laf değil, sokakta yüzüne söylesen en güçsüz adam sana saldırır ve saldırmakta da gayet haklı olur, bu da doğru. öte yandan malın birinin ettiği malca laftan bu kadar mağduriyet kasmak ta şahsen beni rahatsız ediyor.
  evet laf kötü, evet cezası neyse verilsin, ve evet, güç pozisyonunda olan insanların mağduriyet sağması kadar sakil ve rahatsız edici bir durum olamaz.
  hele sosyal medya platformlarında kendi gibi olmayan herkese küfür edip aşağılayan tiplerin, şuna dediniz buna da deyin ittirmesi de gerçekten mide bulandırıcı. sen kimsin bana neye tepki göstereceğimi dikte ediyorsun lan tasmalı trol der, çıkarım işin içinden.
 • esler, analar, cocuklar uzerinden saldiriyi ancak korkaklar yapar. kadinin adi ya da siyasi kimligi farketmez. yeni anne olmus bir kadina ya da esi yillarca hapiste olan bir kadina salyalari aka, aka saldiranlar: bu ulkenin asil virusu sizlersiniz. ne kadar uzak durmaya calisirsak calisalim bulasiyorsunuz! pislikler!
 • bir kadına (ya da birinin insan onuruna) böyle çirkin bir saldırı yapıldığında niyetimiz adaletli olmak mı, yoksa belli bir zümreye göre davranmak mı? önce ona karar vermek gerekir.

  eğer belli bir zümreye göre adalet geliştireceksek eleştirdiklerimizden ne farkımız kalır?

  yapılanın terbiyesizlik olduğunu söyleyin geçin, "babası halleder" demek çok gereksiz. evet halleder fakat bu, yapılan terbiyesizliği ortadan kaldırmaz.

  diğer bir konu; "babası halleder" diyerek meşrulaşturdığınız ve bilinçaltınızda kabullendiğiniz şey doğru değil. lütfen kabullenmeyin.

  ve herhangi bir kadının bir erkek tarafından saldırıya uğramasına kızarken başka bir erkek tarafından korunması gerektiğine inanılması ikiyüzlüce bir tavırdır. doğru böyle savunulmaz.

  lütfen iyiyi isteyin.

  (bkz: ahlak metafiziğinin değerlendirilmesi)
  (bkz: pratik buyruk)
  (bkz: immanuel kant)
 • iktidardan birinin yanında uyduruk sebeplerle saf tutmak ne kadar kolay oluyor göstermiştir.
 • bize ne albayrak çifti çocuk sahibi olmuşsa atkadaş, bir de chp sessiz jalmış diye kınıyorlarmış falan, chp liderini öidüreceklerdi lan bu memlekette. duyar muyar geçiniz. allah analı babalı büyütsün, hayırlı uğurlu olsun me diyelim. saldıran maldıran zart zurt çıkatın mahkemeye işte, bize ne?
 • ülkenin başındaki adamın kızına cahil, sabah yürek yemiş birileri hakaret ediyor. millet te burda sanki parlementer sistemde yasiyomusuz gibi duyar kasiyolar. onlar coktan evlerinden alınıp haklarında gerekenler yapılmıştır.
 • aynısı twitter'da günlerdir hülya avşar'a da yapılan iğrenç saldırı. hülya avşar da bir kadındı ve sizce aşırı kıymetli olan "annelik" vasfına sahipti. ama ona kimse ses çıkarmadı, bakınız:
  https://twitter.com/…ik4/status/1276865742584061955
  https://twitter.com/…892/status/1276885186475679744
  https://twitter.com/…dnz/status/1275991788579422208
  https://twitter.com/…s34/status/1276983229787058176
  https://twitter.com/…on_/status/1276087734453579782

  nevşin mengü, berna laçin ve feyza altun'u saymıyorum bile. keşke bu kadınlar da twitter'da küfür ve hakaret yerken, tecavüz tehditleri alırken tepki gösterseydiniz. o zaman samimiyetinize inanır, erdoğan'ın kızı olduğu için değil bir kadın olduğu için esra albayrak'ın yanında olduğunuzu düşünürdük.
 • tam bir sjwların birleştiği alan olmuş bu konu. ananı al git bir övgü zaten ya da adamın damadını bakan yapması felan liyakat. pipi yüzüklerinden felan bahsetmek de suç olur artık ama kullanmak serbest.
 • bir bebeğin doğumu siyaset üstü, başka bir şeydir, mutlulukla ilgili bir seydir ve bence kutsaldır. bizlere o'nun adına sağlık ve mutluluk dilemek düşer. "esra albayrak" benim için hiçbir şey ifade etmez ancak anne olmuş yeniden bu kadın. insanları anneliğinden vuran, evladından vuran şerefsizdir. bu kadar kansız olunmasın.
113 entry daha