şükela:  tümü | bugün
  • esra asil, 2 ocak 1987 yılında, istanbul’da doğdu. ilk ve orta öğrenimini istanbul’da tamamladı, lise eğitimine ise bursa’da devam etti. bu yıllarda şiir ve kompozisyon yazma alanlarında çeşitli il, ilçe ve okul birincilikleri aldı.

    üniversite eğitimi için tekrar istanbul’a döndü. lisans eğitimini amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünde tamamladıktan sonra, konya’da pedagojik formasyon eğitimi de alarak, özel kurumlarda ingilizce öğretmenliği yapmaya başladı. eş zamanlı olarak istanbul’da, ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. psikoloji, sosyoloji ve sinema alanlarıyla ilgilendi.

    türk dili ve edebiyatından hiç bir zaman kopmadı. dünya edebiyatına da merak saldı ve karşılaştırmalı edebiyat alanında, hala devam ettiği, doktora eğitimine başladı. daha iyi bir dünya için projeleri vardı, proje yönetimi ve danışmanlığı eğitimi alarak, çeşitli projeler yazdı. kitaplara daha yakın olabilmek için editörlük ve çevirmenlik yaptı. şuan bursa’da özel bir kurumda ingilizce öğretmenliği yapmakta ve yeni kitaplar yazmaktadır.

    sekizinci kitap adlı ilk romanı raflarda yerini almıştır.