şükela:  tümü | bugün
  • moral bozukluğu ve 31'de tehlikeli alt komşuyu oynayan tehlikeli oyuncu.
    (bkz: tehlikenin farkında mısınız)
  • yanlış görmediysem moral bozukluğu ve 31'den kanal d'deki fatmagül'ün suçu ne dizisine transfer olmuş.
  • fatmagül'ün suçu ne dizisini izlerken, "nerden tanıyorum, nerden tanıyorum, ayy çıldırıcam, bu burnu, bu saçları nerden tanıyorum, bu fettanlığı nerden tanıyorum?" diye diye sonunda bulduğum oyuncu.

bu sene ifistanbul'da gösterilen moral bozukluğu ve 31 filmini yanıbaşında izlemiştim de ordaki hafifmeşrep komşu halleriyle de pek bi gözüme girdiydi.

rol aldığı bu yeni diziyle de adını daha çok duyacak gibiyiz.

o ne yellozluk, o ne yılanlık kız mukaddes!
  • kendini oynamıyorsa iyi oynuyor. nefret ettik. daha fazla işte görmek lazım son karar için.
  • fena halde glenn close'a benzeyen karizmatik oyuncu.

glenn close: http://www.imdb.com/media/rm1003196160/nm0000335

esra dermancıoğlu: http://www.gayesokmen.com.tr/…lse&hcv=true&hp=false
  • milliyet gazetesinde hakkında çıkan yazıdan öğrendiğimize göre sanat tarihi mezunudur kendisi. yazı da şu:

bu oyuncuya dikkat
    daha çekimleri başlamadan bu kadar çok konuşulan başka iş var mıdır bilemiyorum. ay yapım bu işi biliyor kesinlikle. bekledik bekledik, sonunda meraktan öldüğümüz tecavüz sahnesine kavuştuk! ‘fatmagül’ün suçu ne?’ kimseyi hayal kırıklığına uğratmadı. ekip, yaratılan büyük beklentinin altından alnının akıyla kalktı. beren saat bihter’i pekala unutturan bir fatmagül olmuştu. bana kalırsa bu sınavda tek sınıfta kalan koskoca diziyi “bu gece fatmagül’e tecavüz edilecek” diye sunan medyamız oldu. ayrıca biz tecavüzcü coşkun’un torunlarıyız, nedir bu sanki memlekette ilk kez bir tecavüz sahnesi çekiliyormuş hezeyanları, anlamış değilim.

sanat tarihi mezunu
    benim dizide en çok dikkatimi çeken ise yeni bir oyuncu oldu: fatmagül’ün korkunç yengesi mukaddes’i oynayan esra dermancıoğlu. kötü karakterler her zaman ‘iyi’lerden daha renkli ve zengindir ya, mukaddes de öyle. sık sık boğmak istiyor insan izlerken ama gözünü de alamıyor ondan. nitekim daha ilk bölümden facebook’ta ‘mukaddes’i tokatlamak isteyenler’ sayfaları açılmış ki bu kadar erken dikkatleri çekmiş olması dermancıoğlu’nun bu rolü ne kadar iyi oynadığını gösteriyor.
    çok da ilginç bir fiziği olan esra dermancıoğlu, aslında sanat tarihi mezunu. oyuncu olmaya epey geç bir vakitte karar veriyor ve yoğun bir emek veriyor bu yolda. önce şahika tekand’ın stüdyo oyuncuları’nda eğitim alıyor, sonra muhtelif workshoplara katılıyor yurt dışında. laçin ceylan’dan ders alıyor, derya alabora’nın konservatuvardaki derslerine katılıyor.
    ‘avrupa yakası’nda bölüm oyunculuğu ile ilk kez kamera karşısına geçiyor. ardından if istanbul’da gösterilen ‘moral bozukluğu ve 31’ adlı filmde oynuyor. ve neticede ‘fatmagül’ün suçu ne?’ ile bir anlamda ‘keşfediliyor’. henüz ilk bölüm yayınlanmışken alaçatı sokaklarında yürümekte zorlanması, bu keşfin uzun soluklu bir serüvenin başlangıcı olacağını gösteriyor. görünüşe göre suyun yolunu bulması geç olmuş ama güç olmamış. bu ülke insanı yanıltmayı her zaman başarır ama bana göre bu sene ve sonrasında çok duyacağımız bir isim esra dermancıoğlu.
    asu maro - milliyet cadde
  • değişik bir havası olan hatun. böyle seksi, gizemli, dolgun filan biraz. tam mad men'lik.
  • ne alakaysa sıla gençoğlu'na benzettiğim oyuncu.
  • şebnem bozoklu gibi bunca zamandır neredeymiş böyle iyi oyuncu diye sorduğum şahıs. ha kötü bir karakteri iyi canlandırıyor, meliha ile alakası yok orada bi anlaşalım.
  • bildiğin adam suratı var bu kadında. ben de niye ilgi duymuyorum, hiç çekici gelmiyor falan diyordum. demek sebebi buymuş.

http://i51.tinypic.com/2iihjet.jpg

bu profilden bakınca bayağı bayağı yakışıklı lan aslında. kız olsam veririm.