şükela:  tümü | bugün
 • konuşan türban. sadece türban da başvursa mecburen köşe verirlerdi, dönem o dönem çünkü.

  edit: şeriata aykırı olmaması için bazı ifadeler yumuşatıldı
 • laik bükücü olmak iyi bir şey değil. laiklik, amerikada müslüman kimlikli birinin emniyet müdürü olmasını sağlıyor. çünkü devlet, dini kimliğe değil liyakata bakıyor.

  tanım: kendisini sevmem. fikirleri de benim için değersizdir
 • başörtülü sürücülere alkol testi yapmanın hakaret olduğunu iddia etmiş. yeni farkettim.

  ne içmiş acaba kendisi, neyin kafasını yaşıyor?

  o zaman alkol alan kadınlar, taksın başörtüyü çıksın trafiğe..

  polisin "görevini" yapması kimseye hakaret değildir. polisin görevi, "başörtüsü takıyor o halde içki içmez, hırsızlık yapmaz" vs. diye akıl yürütmek değildir.

  öyle olsaydı sadece dini inanışlarını sorup insanlar hakkında yargıda bulunması gerekirdi.

  polisin "hakaret" ettiği durumlar da çok zaten, ama bunların arasında başörtülü kadınlara alkol kontrolü yapmak yok, daha geçen karakolun ortasında kameraların önünde bir kadını dövdüler.. yerde yatan kadınları tekmeliyorlar..

  ama kendisinin başörtüsü taktığı için "ayrıcalıklı vatandaş" muamelesi talebi görmesi gerektiğini söylemesi, herkesin zekasına hakarettir.
 • küçüklüğünde hoppacık yaparken havaya 3 kere atılıp 2 kere tutulduğuna dair kuvvetli emareler bulunmaktadır.
 • (bkz: islamcı emo)
 • hayatımda gördüğüm en istikrarlı insanlardan biri. zira bugüne kadar herhangi bir mantıklı açıklamasına denk gelmedim. hiç bozmuyor kendi bu bağlamda. helal olsun.
 • vaktinin çoğunu 28 şubat süreci hakkında konuşarak geçirdiği halde, daha yılını bilmiyordu. (öyle 1 seneyle filan kaçırmış da değildi; cidden hiçbir fikri yoktu)
  medyada "programı renklendirecek bir karikatür" olarak konumlandırılması, ve işin kötüsü bunun da farkında olmaması bence gerçekten çok acıklı.

  (bundan daha kötüsü, eli para gördüğü için, "genç müslüman kadın" kimliğini öne çıkarmak isteyenlere rol modeli oluyor. "dindar bir kadın olarak piyasadan ekmek yiyebilmem için esra elönü'nden daha fazlasını bilmeme gerek yok" bence bir insanın benimseyebileceği en acınası fikirlerden bir tanesi.)
 • bu islamcılar garip adamlar. içlerinde farklı kimse istemiyorlar. ayrımcılık yapıyorsunuz dendiğinde de rahatsız oluyorlar. bu yüzden de aslında aynı tornadan çıkmış olan ama bir hata sonucu bir türlü tıpatıp kendilerine benzetemedikleri kişiler ortaya çıkıyor. esra elönü islamcıların tornasından bazı ufak hatalarla çıkmış bir mürideden başka birisi değil. ayşe arman'la yaptığı röportaj okunduğunda kolayca farkedilebiliyor bu.

  imam hatip dışında düz bir liseye gitme şansınız var mıydı?

  - çok dürüstçe söyleyeyim, yoktu. babam o kadar da geniş değildi.

  kaç yaşında örtündünüz?

  - 10.

  kendinizi hangi sıfatlarla tanımlıyorsunuz?

  - özgür, özgün ve çılgın. çılgınlık yaparım, giderim namazımı kılarım, çılgınlık yaparım leonard cohen dinlerim, sonra da rahman suresi...

  dedim ya aynı tornadan çıkıyorlar. bu şekliyle de pek farklılaşamıyorlar tabi. ben her cuma namaza gidiyorum hiç çılgınca gelmiyor. kafama estikçe leonard cohen dinliyorum gayet sakinim. sigara falan yakıyorum. "kafama eser kabede namaz kılarım; kafama eser leonard konserine uçarım" desen anlayacağım. gerçi onlara da babası izin vermez ama olsun.
 • beni sevin! benden nefret edin! ama beni yok saymayın! beni görün diye yırtınan teşhir meraklısı...
 • gündem olan sevda noyan'nın konuk olduğu programda söylenen "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" içeren sözler esnasında sessiz sessiz gülüyor...

  hani derler ya "şeytan aslında yoktur; şeytan insanın ta kendisidir" diye. işte esra elönü'nün gülüşünde tam o şeytanı görüyorum.